Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ταχυθερμοσίφωνας ή ηλεκτρικός θερμοσίφωνας


Recommended Posts

Θα βάλεις ότι θες και θα πας να το κουμποσεις στην άλλη πλευρά του κολεκτερ,με μια Βάνα σημαδεμένη και όταν δεν θα δίνει το ντεπόζιτο θα γυρνάς την σημαδεμένη Βάνα και θα κλείνεις την άλλη ,απλά εύκολα πράγματα,με τρίωδη θα γλιτώσεις να μπερδεύουν νερά μποιλερ ηλιακού.Δεν πιστεύω ότι χρειάζεται να ζεστάνεις το μποιλερ όταν υπάρχει ήδη ζεστό νερό στο ντεπόζιτο

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Argiris Dim said:

Θα βάλεις ότι θες και θα πας να το κουμποσεις στην άλλη πλευρά του κολεκτερ,με μια Βάνα σημαδεμένη και όταν δεν θα δίνει το ντεπόζιτο θα γυρνάς την σημαδεμένη Βάνα και θα κλείνεις την άλλη ,απλά εύκολα πράγματα,με τρίωδη θα γλιτώσεις να μπερδεύουν νερά μποιλερ ηλιακού.Δεν πιστεύω ότι χρειάζεται να ζεστάνεις το μποιλερ όταν υπάρχει ήδη ζεστό νερό στο ντεπόζιτο

Καλησπέρα και καλή Ανάσταση
Σ ευχαριστώ για την απάντησή σου

Το θέμα είναι ότι πολλές φορές μου έχει συμβεί να ξεμείνω εγώ ή η κοπέλα μου στη μέση του μπάνιου από νερό (ώρα αιχμής που και άλλοι κάνουν ταυτόχρονα μπάνιο  στην πολυκατοικία). Και χειμώνα να βγαίνεις στο μπαλκόνι όπου είναι το κολλεκτέρ να ανοιγοκλείνεις βάνες, είναι λίγο μιζέρια.
Αν μιλάμε για οικονομική διαφορά 50-100 ευρώ στην όλη υπόθεση δηλαδή...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.