Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αλλαγή διαρρύθμισης


Recommended Posts

Θέρμανση & δαπάνες κοινοχρήστων συντάσσεις τη τροποποιητική - Δεν αλλάζει τίποτε στους υπολοίπους παρά μόνο σε σένα που μοιράζονται σε 2 διαμερίσματα.

 

Με τα υδραυλικά - προφανώς η μαγκιά θα ήταν να σχεδιάσεις κάτι που να μην τροποποιούσε κατακόρυφα δίκτυα. Αλλά ακόμα και αν όχι, αν μπορείς να κάνεις οδεύσεις μέσω φωταγωγών, όπου συνήθως στην σύσταση αναφέρεται οτι επιτρέπεται η διέλευση δικτύων και η επιδιόρθωση αλλαγή παλιών είσαι οκ. Με ρεύματα κάνεις αίτηση στη ΔΕΗ για διαχωρισμό.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 22
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Theodore διαβασε το αρθρο 6 της 8957/2004 αποφασης . Βασει της παραπανω αποφασης , εκαναν ολοι οι παραπανω οτι περιεγραψα

πιο πανω και θα το κανω και γω εντος των προσεχων ημερων .

 

Adadim, έχω την εντύπωση ότι η απόφαση 8957/04 που επικαλείσαι είναι αδρανής και ανίσχυρη

διότι αφορά «εξειδίκευση» των άρθρων του Ν.3212/03 που καθόριζαν τον ΝΕΟ τρόπο έκδοσης

οικοδομικών αδειών (ο περιβόητος νόμος της Βασούλας) τα οποία καταργήθηκαν από τον Ν.3399/05

πριν καν εφαρμοσθούν...

 

Αμφιβάλλω, λοιπόν, αν μπορούμε να την επικαλούμαστε πλέον... :???:

Link to comment
Share on other sites

παιδία εγώ μίλησα μόνο για αλλαγή διαρύθμισης και όχι για αλλαγή όψεων.

όσο για ύδρευση και ηλεκτρολογικά είναι αυτό που ακριβώς ρώτησα. Πώς δλδ θα πάρουμε ρέυμα και νερό.

Όσον αφορά την θέρμανση πετάς επίτοιχους αερίου και έληξε το παραμύθι.

Υπάρχον είναι δεν έχεις κανενα πρόβλημα.Κάνω μια μελέτη ο ίδιος και τέλος (μηχανολόγος είμαι).

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.