Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλημέρα σας

Προβληματίζομαι για αγορά GPS, έχοντας πάρει προσφορές από 3-4 εταιρείες για τιμές αγοράς που κυμαίνονται στα 2500-3500 ευρώ.

Κάθε ένα από αυτά δεν διαφέρουν σημαντικά ως προς τα τεχνικά χαρακτηριστικά τους απλά όλα σχεδόν κατασκευάζονται στη Κίνα και με διετή εγγύηση το καθένα.

Μια ερώτηση που έχω να κάνω σχετικά με το καταγραφικό η ram δε θα έπρεπε να είναι υψηλή; Διότι έχω πάρει προσφορά στα ίδια λεφτά για πακέτο GPS με καταγραφικό που έχει 2 gb ram ενώ στα ίδια λεφτά έχω βρει και με 4-6 gb ram. Δηλαδή μετά από τουλάχιστον 1 χρόνο χρήσης να μη σέρνεται.

Εγώ απλά θέλω ένα GPS για να κάνω τη δουλειά μου σαν τοπογράφος στην επαρχία αλλά δε μπορώ να αποφασίσω..

Link to comment
Share on other sites

Ναι, γενικά θες η ram να είναι μεγάλη, γιατί σημαίνει και μεγαλύτερη λειτουργική διάρκεια ζωής της συσκευής. Αν το λειτουργικό είναι 32-bit τότε η μέγιστη ram που μπορεί να υποστηρίξει είναι 4GB, αν είναι 64-bit, τότε έχει νόημα να πας σε περισσότερη ram.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.