Μετάβαση στο περιεχόμενο

Βεβαίωση απαλλαγής έκδοσης οικοδομικής άδειας


Recommended Posts

Εχω κτηνοτροφική μονάδα αιγοπροβάτων 

και μου ζητάνε..... Βεβαίωση απαλλαγής έκδοσης οικοδομικής άδειας

γνωρίζεται πως την εκδίδω;  Δηλ. είναι απλη βεβαίωση ή υπάρχει κάπου στο ΤΕΕ για έκδοση;

Link to comment
Share on other sites

συν/φε 

Εξέδωσα μια τέτοια άδεια πριν από 8-9 χρόνια. Θα αναφέρω λοιπόν ότι χονδρικά θυμάμαι. Σύμφωνα με την νομοθεσία των κτηνοτροφικών μονάδων αυτές διακρίνονται σε  3 κατηγορίες ανάλογα με το κτίσμα στέγασης. Πρόχειρες κατασκευές - προκατασκευασμένες- και συμβατικές. Για τις πρόχειρες απαιτείται η σύνταξη

1.  τοπογραφικού

2. κάτοψης -τομών- ίσως και όψεων

3. τεχνικής έκθεσης περιγραφής ( επικαλούμενης νομοθεσίας πρόχειρων -γηπέδου, αποστάσεων από οικισμούς -δρόμους-υλικά κατασκευής κλπ)

4. συμπλήρωσης εντύπου (το παίρνεις από Δ.Γεωργίας και Κτην/φίας)

και όλα αυτά με αίτηση τα υποβάλλεις για έγκριση στην παραπάνω υπηρεσία η οποία εκδίδει και την άδεια λειτουργίας μετά από επιτόπια αυτοψία από αρμόδια επιτροπή 

Άντε λοιπόν ξεκίνα με πρώτη ενέργεια σου  ένα τηλέφωνό σου στην Δ/νση Γεωργίας!       

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ΚΑΝΑ said:

συν/φε 

.....και όλα αυτά με αίτηση τα υποβάλλεις για έγκριση στην παραπάνω υπηρεσία η οποία εκδίδει και την άδεια λειτουργίας μετά από επιτόπια αυτοψία από αρμόδια επιτροπή Άντε λοιπόν ξεκίνα με πρώτη ενέργεια σου  ένα τηλέφωνό σου στην Δ/νση Γεωργίας!       

Exω ήδη εκδώσει την αδεια λειτουργίας και τα εχω καταθέσει ολα αλλά μου ζητάνε και την βεβαίωση απαλλαγής οικ.αδεια 

οπως επίσης και βεβαίωση συνδεσεις ηλεκτροδότησης

Link to comment
Share on other sites

Απλά πράγματα

1 -Υπογράφεις μια βεβαίωση στην οποία βεβαιώνεις ότι πληρεί τις προδιαγραφές των πρόχειρων κατασκευών

2. εκδίδεις Βεβαίωση σύνδεσης επιλέγοντας  ή κτίσμα για το οποίο δεν απαιτείται καμιά Ο.Α ή κτηνοτροφικών εγκαταστάσεων (νομίζω έχει και αυτήν επιλογή!) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.