Μετάβαση στο περιεχόμενο

Financial Planner ή Γιατρός χρήματος - Interamerican


Perifanos

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 72
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γενάρης του 2013 και ο χορός καλά κρατεί.

 

Πριν 3 ημέρες έζησα και εγώ την εμπειρία να περάσω από συνέντευξη με τον κ. Τσακίρη. Η οποία εξακολουθεί να είναι ακριβώς η ίδια όπως διάβασα στα πρώτα post του 2009. Και κλασικά επειδή κάτι μου βρόμαγε από την όλη υπόθεση αποφάσισα να το ψάξω και εγώ λίγο πριν προχωρήσω στην 2η.

 

Εννοείτε πως συνέχεια δεν πρόκειτε να δώσω μιας και ναι μεν ψάχνω δουλειά, αλλά όχι να πατήσω επί πτωμάτων, κάτι που ενώ δεν αναφέρεται σε κανένα σημείο της συνέντευξης, ωστόσο γίνεται κάτι περισσότερο από αντιληπτό τόσο από το λεκτικό σύνολο της συνέντευξης όσο και απο την αίσθηση που σου βγάζει ο ίδιος ο άνθρωπος που στην πέρνει.

 

Αυτά ωστόσο δεν χρειαζόταν καν να τα γράψω μιας και πάνω κάτω έχουν ξαναειπωθεί. Το post το κάνω για να μοιραστώ με τους υπόλοιπους ένα νέο (?) κομμάτι που πρόσθεσαι στην ήδη υπάρχουσα και αν μη τι άλλο ενδιαφέρουσα έως ξεκαρδιστική σε κάποια της σημεία συνέντευξη ο κος Τσακίρης.

 

Κάποια στιγμή λοιπόν ανέφερε το εξής, θέλοντας να εκθειάσει αφενός τον εαυτό του και αφετέρου τη σημαντικότητα του να βάζει κάποιος μεγάλους στόχους :

 

" Εγώ στα νιάτα μου ήθελα να είμαι το μεγαλύτερο καμάκι της Αθήνας. Στόχος μου λοιπόν ήταν ανά πάσα ώρα και στιγμή να έχω ταυτόχρονα 4 γκόμενες. Δεν ήθελα παραπάνω, γιατί ήθελα τις 3 μέρες τις εβδομάδος να μπορώ να βλέπω και τους φίλους μου, οπότε αφιέρωνα 1 μέρα σε κάθε μια. Για να το επιτύχω αυτό, μιας και ... (σε ελεύθερη μετάφραση δεν ήμουν και το πρώτο μανούλι της Αττικής) είχα ένα μπλέ σκούρο κουστούμι, με πουλεβεράκι από μέσα ιδίου χρώματος και άσπρο πουκάμισο να φωτίζει και να ξεχωρίζει από μέσα. Πριν φύγω από το σπίτι μου έγραφα σε 40 χαρτάκια το όνομα μου και το τηλέφωνό μου (μιας και δεν υπήρχαν τότε κινητά φανταστείτε πρήξιμο που θα τράβαγε κάθε μέρα η μανούλα του, τηλεφωνήτρια σκέτη..) και έβγαινα κάθε μέρα και τα μοίραζα. Αποτέλεσμα είχα συνέχεια 4 γκόμενες από την ηλικία των 21 εως και 29. "

 

Εγώ λοιπόν τι να πώ μετά από αυτό? Πέρα από το να μην πέσω κάτω από την καρέκλα από τα γέλια ένα έχω να του πω:

 

ΕΥΓΕ ΜΠΡΑΒΟ ΑΞΙΟΣ

 

Και για να σοβαρευτούμε, με τις υγείες σας σε όσους επιλέξουν να πάνε.

 

Υ.Γ. Το τζίνι γυροφέρνει ακόμα μέσα στο γραφείο του και πλέον έχει εκσυγχρονιστεί, δεν κερδίζεις 100,000 ευρω και λαχείο αλλά 6,000,000 ευρω στο τζόκερ.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Παιδιά, θέλω να σας πω ένα μεγάλο ευχαριστώ για την ενημέρωση και την εξιστόρηση όλων αυτών των εμπειριών! Έτσι θα γλιτώσω και την πρώτη συνέντευξη. Η αγγελία που βρήκα πριν 2 μέρες έλεγε καθαρά για μηχανικούς.

 

Συγκεκριμένα: «Τίτλος θέσης: Μηχανικοί ΑΕΙ – ΤΕΙ, Τύπος απασχόλησης: Πλήρης Απασχόληση, Περιγραφή θέσης: Διεθνής Όμιλος ΜΕ ΤΑΧΕΙΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ζητά για άμεση πρόσληψη 5 απόφοιτες/ους πανεπιστημίου(ΑΕΙ-ΤΕΙ) μηχανικούς, για στελέχωση νευραλγικών θέσεων οικονομικής κατεύθυνσης. E-mail karram192@yahoo.gr, τηλ. 210-6773990, κυρία Καρρά, Απαραίτητα προσόντα: Εργασιακή εμπειρία άνω των 5 ετών, Απολαβές / Παροχές: Αναλόγως προσόντων, Στοιχεία εργοδότη: Καρρά Μαρία.», στο aggeliopolis.

 

Και μου έκανε και εμένα μεγάλη εντύπωση η άμεση απάντηση και το ενδιαφέρον! Δυστυχώς έστειλα το βιογραφικό μου πριν τσεκάρω ποιοι είναι, ενώ πάντα πρώτα τσεκάρω τα στοιχεία και παίρνω τηλέφωνο πριν στείλω! Αλλά ευτυχώς θα γλιτώσω την ταλαιπωρία των συνεντεύξεων χάρη σε εσάς. Γιατί δεν με ενδιαφέρει καθόλου να ασχοληθώ με πωλήσεις και ειδικά με άτομα που προσκυνούν το χρήμα. Ευχαριστώ πολύ και πάλι. Λέω να μην τους πάρω καν τηλέφωνο με όλα αυτά που διάβασα!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Θαυμάστε ! 

 

"Στην Κρίση Αξιών που βιώνει η χώρα και όλοι εμείς"

 

 

Το Ελληνικό Μεγαλείο.

 

Σ.

Edited by Παπα-Mike
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Παιδιά μπράβο για την ενημέρωση που παρέχετε !

Αύριο έχω την τηλεφωνική "συνέντευξη"!! Θα πέσει γέλιο!! 

Μου άρχισε να μου βρωμάει η δουλειά από το κείμενο της αγγελίας αλλά μετά μου βρώμισε περισσότερο όταν μου απάντησαν κυριακή βράδυ σε mail από εταιρεία και καλα! 

Ανυπομονώ για την ερώτηση με το τζίνι...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.