Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ερώτημα για εκσκαφή πρασιάς


Recommended Posts

On 6/23/2024 at 6:52 AM, MAKAP said:

Αγαπητέ συνάδελφε, εάν διάβαζες προσεκτικά τον τίτλο του post, θα καταλάβαινες ότι διατύπωσα ΕΡΩΤΗΜΑ προς συναδέλφους που γνωρίζουν το νέο ΝΟΚ, αφού οι γνώσεις μου περιορίστηκαν μετά τη συνταξιοδότησή μου το 2011.

Δεν ξέρω με τους υποσταθμούς τι γινόταν με ΓΟΚ. Δεν έχω χρόνο να το ψάξω. Αλλά το θέμα μου δεν είναι εκεί. Το θέμα είναι ότι κάνουμε μια τεράστια συζήτηση περί τεχνικών θεμάτων που στη πράξη τίποτα δεν εφαρμόζεται. Οπότε ποιός ΝΟΚ; Ολα γίνονται. Γι αυτό και είπα "Ρώτήστε απευθείας τον εργολάβο" δεν ήταν τυχαίο. Εκεί κολλάμε.

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση

Μετά από αναζήτηση, με οδό και αριθμό, και μελέτη του φακέλου της ΟΑ, διαπίστωσα ότι η εκσκαφή αφορά στην κατασκευή της 2ης πισίνας (η 1η είχε ήδη κατασκευασθεί στο προκήπιο της άλλης οδού, όπως φαίνεται στη φωτο 1, αλλά δεν φαίνεται από το δρόμο).

Τεχνικά, είναι σωστή η επιλογή της εκσκαφής του προκηπίου μετά την κατασκευή των 2 υπογείων και του ισογείου.

Ευχαριστώ όλους όσοι συμμετείχαν στον προβληματισμό μου.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.