Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρακτική Άσκηση


Recommended Posts

Καλησπέρα σας, 

Είμαι φοιτήτρια Πολιτικός Μηχανικός Τ.Ε και προσπαθώ να βρω γραφείο/ τεχνική εταιρεία για να κάνω την πρακτική μου άσκηση. Προσπάθησα να επικοινωνήσω με αρκετούς συναδέλφους αλλά δεν μπήκαν καν στην διαδικασία να απαντήσουν πίσω. Με λίγα λόγια  αδιαφόρησαν παντελώς! Γενικά δεν ενδιαφέρεται κανείς για αυτό το κομμάτι όπως φαίνεται αλλά και εμείς πρέπει να ξεκινήσουμε από κάπου... Η σχολή μου δεν με βοηθάει καθόλου σε αυτό το κομμάτι, η απάντηση της γραμματείας ήταν "βρες κάποιον γνωστό να πας". Ήθελα να ξεκινήσω τον Σεπτέμβριο αλλά φαίνεται πως αυτή η ιδέα φεύγει μακριά...δεν ξέρω τι άλλο να κάνω. Αν μπορείτε δώστε μου τα φώτα σας ή κάποια συμβουλή.  

**Θέλω να ασχοληθώ με τα δομοστατικά...ακόμα και απο ΤΕ πιστεύω ότι μπορεί κάποιος να μου δώσει μια ευκαιρία να εξελιχθώ και να μάθω αλλά ίσως τον βλέπουν παράλογο αυτόν τον συνδυασμό? Δεν ξέρω...**

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

 

Edited by anna001
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, anna001 said:

Καλησπέρα σας, 

Βάλε το θέμα σου στις "Αγγελίες". Εκεί, έχεις περισσότερες πιθανότητες να βρεις κάτι. Θα πρέπει όμως να αναφέρεις και την περιοχή στην οποία ενδιαφέρεσαι για την πρακτική.

Link to comment
Share on other sites

@anna001 Καλησπέρα. Αν θες στείλε βιογραφικό στο [email protected]

Edited by Pavlos33
έγινε προσθήκη τονισμού -(βλ. κανόνες συμμετοχής)-Pavlos 33
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να έρθεις σε επαφή με κάποιο γραφείο διασύνδεσης κάποιου ΑΕΙ-ΤΕΙ όπου ίσως να αναλάβουν να σε κατευθύνουν .

Καλή σου επιτυχία Άννα

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα το θέμα στις αγγελίες αλλά λόγω ίδιου θέματος κλείδωσε...όπως ανέφερα ενδιαφέρομαι να ασχοληθώ με τα δομοστατικά καθώς ασχολούμαι με κάποια προγράμματα τον τελευταίο καιρό. Επίσης μένω βόρεια προάστια οπότε αναφέρομαι σε αυτές τις περιοχές περισσότερο και να μπορώ να μετακινηθώ με Μ.Μ.Μ 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.