Μετάβαση στο περιεχόμενο

προβλημα με βεβαίωση περι μη οφειλης σε γη και χρημα (ερώτηση ιδιώτη)


Recommended Posts

καλησπέρα αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα είναι να πουλήσω το ακίνητό μου το οποίο είναι σε ένα οικόπεδο μαζί με άλλες τρεις μαζωνέτες ενώ όλα τα έγγραφα ήταν έτοιμα το έγγραφο στο οποίο πείραμε από τον δήμο ότι το οικόπεδο δεν χρωστάει σε γη και χρήμα μας έβγαλε ένα μεγάλο υπόλοιπο 11000ε , το δικό μου ποσοστό στο οικόπεδο είναι 2% δηλαδή 200ε η συμβολαιογράφος δεν μπορεί να περάσει την βεβαίωση γιατί δεν φαίνεται ότι έχει πληρωθεί το 30% επειδή εγώ δεν μπορώ να πληρώσω 12.000€ για να πουλήσω το σπίτι μου να πληρωσω  δηλαδή για τους άλλους 20 και επειδή δεν υπάρχει περίπτωση εγώ να μάζεψω  αυτό το ποσό από τους υπόλοιπους είμαι σε αδιέξοδο, τα ονόματα που βγαίνουνε ότι χρωστάνε είναι η πρώτη οικοπεδούχοι και οχι οι τωρινοί ιδιοκτήτες, είχε κάποιος παραπλήσιο πρόβλημα με τον δήμο? δεν είναι άδικο εγώ να μην μπορώ να πουλήσω το σπίτι για χρέος αλλων?? ευχαριστώ

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.