Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εξαρση ιών στα φλασάκια-usb


Spiderman

Recommended Posts

εγώ έχω τον "ιό του 2000", τι να κάνω? ν'αλλάξω υπολογιστή λέτε?

 

Να προσπαθήσεις με ''κάθε τρόπο'' να πάρεις την αναμενόμενη επιδότηση. Ακόμα και απεργία πείνας..:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 48
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Το έπαθα και εγώ αρχές Απριλίου και δεν γλίτωσα το format. Εμένα ο Antivirus δεν έβλεπε καθόλου ούτε τα αρχεία του σκληρού ούτε και αυτά στο φλασάκι. Και ο έλεγχος που έκανε διαρκούσε πάρα πολύ λίγο... γαι τον όγκο των αρχείων.

Link to comment
Share on other sites

Από τότε (μερικά χρόνια πίσω) που χρησιμοποιώ το ESET είτε μόνο μόνο ως antivirus στο ένα pc είτε ως Internet Security (δηλαδή firewall + antivirus) στο άλλο σώθηκα γιατί έχει 4-5 ενημερώσεις την ημέρα με νέους ιούς.

 

Έχω επισημάνει και εγώ ένα φωτοτυπείο (που είναι κοντά και βολεύει ... δυστυχώς) από το οποίο κολλάω ιούς στο φλασάκι κάθε φορά που θα πάω. Και δυστυχώς είναι από αυτούς που περιγράφει ο howard_roark. Αλλά επιστρέφοντας στη βάση, το ESET τους αναγνωρίζει, τους βάζει αυτόματα στην καραντίνα και το μόνο που κάνω είναι να τους σβήνω.

Link to comment
Share on other sites

οκ με το autorun, έχει βρεί κανείς λύση με τον recycler.exe? googlάροντας βρήκα διάφορες αλλά διαφορετικές απαντήσεις στο θέμα..

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω τον "ιό του 2000", τι να κάνω? ν'αλλάξω υπολογιστή λέτε?

 

Ακόμα θυμάμαι που από τον πανικό που είχαν σπείρει τα μέσα μαζικής εξημέρωσης, η μάνα μου με ρώτησε αν θα πρέπει να πάρουμε γάλατα (λες και θα ξεκίναγε ο wwiii)...

Link to comment
Share on other sites

μηπωs εiναι πολυ ποιο απλο & ποιο ευκολο & ποιο σiγουρο, πρiν την πατησει καποιοs (ειδικα σε φοτωτυπαδικα,κτλ,,,,& oπου αλλου ΔΕΝ εiναι σiγουροs) να δiνει/βαzει το USB(mem)stick "κλειδωμενο" (LOCK)...Γλειτωνει απο παρα πολυ τρεξιμο....

Link to comment
Share on other sites

μηπωs εiναι πολυ ποιο απλο & ποιο ευκολο & ποιο σiγουρο, πρiν την πατησει καποιοs (ειδικα σε φοτωτυπαδικα,κτλ,,,,& oπου αλλου ΔΕΝ εiναι σiγουροs) να δiνει/βαzει το USB(mem)stick "κλειδωμενο" (LOCK)...Γλειτωνει απο παρα πολυ τρεξιμο....

 

Σωστός ....:D

Link to comment
Share on other sites

μηπωs εiναι πολυ ποιο απλο & ποιο ευκολο & ποιο σiγουρο, πρiν την πατησει καποιοs (ειδικα σε φοτωτυπαδικα,κτλ,,,,& oπου αλλου ΔΕΝ εiναι σiγουροs) να δiνει/βαzει το usb(mem)stick "κλειδωμενο" (lock)...Γλειτωνει απο παρα πολυ τρεξιμο....

πως το κλειδώνεις; και αν θελεις να αποθηκευσης κατι;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.