Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα OΑΕΔ για νέους ελεύθερους επαγγελματίες - επιστήμονες (2009 & 2010)


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όταν λες "το έβαλες στα έξοδα" εννοείς το έγραψες ως έξοδο στο βιβλίο??? Χμμ... δε ρωτάς και κανέναν λογιστή για να μην έχεις τραβήγματα με καμία εφορία μετά? Δε νομίζω να μπορούμε να το βάλουμε στο βιβλίο. Απ' την άλλη, εάν μπορούμε, τότε... :grin:

Link to comment
Share on other sites

Το διατύπωσα λάθος γι'αυτό η παρανόηση...Το συμπεριέλαβα στα έξοδα που απαιτούνται για τον ΟΑΕΔ. Στο βιβλίο Εσόδων-Εξόδων εννοείται ότι δεν το πέρασα.

Link to comment
Share on other sites

Το έλεγξε αλλά μου ζήτησε και την πληρωμή των εισφορών στο ΤΣΜΕΔΕ.Και την συμπεριέλαβε και αυτή..Παρόλο που είχα ήδη καλύψει τα έξοδα κατά πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε μου κάνει εντύπωση που ο ελεγκτής του ΟΑΕΔ συμπεριέλαβε και τις εισφορές στο ΤΣΜΕΔΕ. Οι τύποι είναι άσχετοι. Σε εμένα όταν ήρθαν για έλεγχο έκαναν την πρόσθεση των τελικών ποσών από τα τιμολόγια (δηλαδή συμπεριλαμβάνοντας και το ΦΠΑ!), πρόσθεσαν και το ποσό από ένα ΑΠΥ που είχα κόψει (ναι, έσοδα!) και όταν έφτασε το συνολικό άθροισμα στα 6.000 ευρώ μου είπαν "είσαι ΟΚ". :P

Link to comment
Share on other sites

+ ΦΠΑ

+ Έσοδα

 

+ένα σκούτερ δώρο!!!

 

Βρε μπας και ήταν μεσημέρι και είχε πολλή ζέστη? Δεν το εξηγώ αλλιώς! Πάντως εδώ στην περιοχή μου είναι και συνεννοήσιμοι και το κατέχουν!!! Από τις λίγες φορές που χαίρομαι όταν πηγαίνω σε δημόσια υπηρεσία, ειλικρινά!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.