Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα OΑΕΔ για νέους ελεύθερους επαγγελματίες - επιστήμονες (2009 & 2010)


Recommended Posts

Κανονικά στον πρώτο έλεγχο πρέπει να σε πάρουν τηλ να κανονίσετε ραντεβού.

 

Βάψιμο έβαλα κ εγώ κ δεν είχα πρόβλημα. Τώρα για τα κουφώματα.. Νομίζω γενικά δεν θέλουν να δουν κάτι υπερβολικο. Να μην είναι για παράδειγμα τα μισά χρήματα από παροχή υπηρεσιών. Αν είναι λογικό το ποσό πιστεύω δεν θα έχεις πρόβλημα. Για τέτοια θέματα πάντως καλό είναι να ρωτήσεις στο τοπικό οαεδ που υπάγεσαι για να είσαι σίγουρος κ να μην μπορούν να σου πουν κάτι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Επειδη και εγω ειμαι σε αυτη τη φαση και το γραφειο για να γινει σοβαρο γραφειο χρειαζεται ολικη ανακαινιση μαλλον θα αλλαξω και τα κουφωματα.

Αρα δε νομιζω να υπαρχει προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με πηραν τηλ την Δευτερα για ραντεβου και τους ειπα για Τεταρτη. Οποτε περιμενω σημερα να με καλεσουν....

 

Αναλωσιμα μπαινουν στις δαπανες?? Δλδ 400Ε που εδωσα για μελανια του πλοττερ μπαινουν?? Λογαριασμοι ΔΕΗ-ΟΤΕ???

Link to comment
Share on other sites

Αναλωσιμα μπαινουν στις δαπανες?? Δλδ 400Ε που εδωσα για μελανια του πλοττερ μπαινουν?? Λογαριασμοι ΔΕΗ-ΟΤΕ???

 

Αναλώσιμα μπαίνουν εννοείται.

Για τα 6000Ε οι λογαριασμοί δεν μπαίνουν. Μπαίνουν στα υπόλοιπα εξάμηνα.

Link to comment
Share on other sites

Hλεκτρονικο υπολογιστη ειναι απαραιτητο να παρω?

Το λεω διοτι ηδη εχω στημενους.

Και απο οτι ακουσα απο εναν λογιστη γινεται ο ιδιωτης bill_arianos να πουλησει πχ εναν υπολογιστη στον επαγγελματια bill_arianos ωστε να δικαιολογηθει η παρουσια του υπολογιστη στο γραφειο.

Link to comment
Share on other sites

για οικοδομικές εργασίες κάποιοι στην παραπάνω συζήτηση μίλισαν για ποσοστό επί του ποσού των 6000

ρώτα καλύτερα στον τοπικό ΟΑΕΔ μη σου έρθει καμμια κεραμίδα

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε ο ελεγχος για την προκαταβολη πριν μισο μηνα, περιμενω ειδοποιηση να κοψω τιμολογιο.

 

Αναλώσιμα μπαίνουν εννοείται.

Για τα 6000Ε οι λογαριασμοί δεν μπαίνουν. Μπαίνουν στα υπόλοιπα εξάμηνα.

+1

Γενικα μπορουμε να βαλουμε εξοπλισμο, λογισμικο, επιπλα, εργασιες διαμορφωσης του χωρου μεχρι ενα λογικο ποσο. Πλακακια, κουφωματα,μπογιες, εργασια κτλ

Εγω παντως δεν επιανα τα 6000 ευρω, και αναγκαστηκα να παρω καινουριο υπολογιστη.

 

Και απο οτι ακουσα απο εναν λογιστη γινεται ο ιδιωτης bill_arianos να πουλησει πχ εναν υπολογιστη στον επαγγελματια bill_arianos ωστε να δικαιολογηθει η παρουσια του υπολογιστη στο γραφειο.
Δεν το ξερω αυτο..
Link to comment
Share on other sites

Ποιος οριζει ρε παιδια αυτα τα ποσα...

 

Δλδ αν θελω μονο εργασιες τι θα κανω...??? πχ. 5000 εργασια γτ μου πιασανε τον κ@#$λο και ο χωρος ηταν ερειπιο και 1000 επιπιπλα απο τους κινεζους...

 

Ας ερθουν και σε μενα και θα δουμε ( το καλυπτω το ποσο *3 οποτε προβλημα δεν εχω...απλα αντιδρω στις βλακιες***...)

 

**Εμενα επειδη υπαγομαι στην ειδικη διαταξη σχετικα με πρωτη εναρξη στην οικια και μεταφορας εδρας μεσα στο 2009, με βαλλανε να να αποδειξω οτι εμενα στην πατρικη οικια, οτι οντως η οικια αυτη ειναι πατρικη και δηλωνεται νομιμα κτλ κτλ...Αλλα επειδη εγω ειμαι τσακαλι, τα βρηκα ολα τα χαρτια...πηγα στη ΔΟΥ και με το ζορι μου τα εδωσαν ΟΛΑ...μεχριο και την ΥΔ του πατερα μου πριν 2 χρονια οτι μου παραχωρει χωρο στο σπιτι μας και τις υποτιθεμενες αυτοψιες (καμια αυτοψια δεν ειχε γινει) της ΔΟΥ οτι οντως προκειται για σπιτι, για την πρωτη εναρξη και για τη μεταφορα οτι ο χωρος ειναι αυτονομος......

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε ο ελεγχος για την προκαταβολη πριν μισο μηνα, περιμενω ειδοποιηση να κοψω τιμολογιο.

 

 

+1

Γενικα μπορουμε να βαλουμε εξοπλισμο, λογισμικο, επιπλα, εργασιες διαμορφωσης του χωρου μεχρι ενα λογικο ποσο. Πλακακια, κουφωματα,μπογιες, εργασια κτλ

Εγω παντως δεν επιανα τα 6000 ευρω, και αναγκαστηκα να παρω καινουριο υπολογιστη.

 

Δεν το ξερω αυτο..

 

Αυτο που λεω ειναι η μεταφορα προσωπικων αγαθων για χρησιμοποιηση τους απο ελευθερο επαγγελματια.

Απλα δηλαδη μπορεις πχ εναν υπολογιστη που βρισκεται στο σπιτι σου να τον μεταφερεις στο γραφειο σου με δελτιο αποστολης μαλλον και ολα καλα.

Δε θα μας αναγκασουν να πληρωσουμε για πραματα που ηδη εχουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.