Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα OΑΕΔ για νέους ελεύθερους επαγγελματίες - επιστήμονες (2009 & 2010)


Recommended Posts

Παιδιά θα ανοίξω γραφείο για ηλεκτρολογικές μελέτες, δεν με ενδιαφέρει να μαζεύω πελάτες από το δρόμο, είναι υποχρεωτικό να βάλω ταμπέλα; Είμαι στον 3ο όροφο πολυκατοικίας εξάλλου. Δεν αρκεί μια ένδειξη στο κουδούνι μου "Ηλεκτρολόγος Μηχανικός";

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπορείς να εξηγήσεις πιο λεπτομερώς γιατί σε απέρριψαν;

 

Τι παρατυπίες βρήκαν;

 

(Είσαι Αττική ή επαρχία; αν επιτρέπεται......)

Link to comment
Share on other sites

Στην Αττική είμαι.

 

Βρήκαν ακατάστατο το χώρο και μου είπαν ότι επειδή ήταν ακατάστατος δεν είναι αυτή εικόνα σωστού γραφείου...

 

Και στη δικαιολόγηση έγραψαν ότι μοιάζει περισσότερο με αποθήκη παρά με γραφείο, παρόλο που ο χώρος είναι διαμορφωμένος με γραφεία υπολογιστές, βιβλιοθήκες και πραγματικά έχει εικόνα γραφείου...:S

Link to comment
Share on other sites

Δεν αρκεί μια ένδειξη στο κουδούνι μου "Ηλεκτρολόγος Μηχανικός";

όχι θες ταμπέλα

 

Βρήκαν ακατάστατο το χώρο και μου είπαν ότι επειδή ήταν ακατάστατος δεν είναι αυτή εικόνα σωστού γραφείου...

δεν είναι αυτή δικαιολογία,

στο είπαν επισήμως;

 

μίλα με τον προιστάμενο και ξαναζήτα έλεγχο

όμως αυτή τη φορά τακτοποίησε λίγο

 

διαφορετικα ένασταση με φωτογραφίες (είτε έγχρωμες είτε ασπρόμαυρες) που κολακέυουν τον χώρο

στην έκθεση απλά γράφεις πως προκειται για προσωπική γνωμη του συγκεκριμένου υπαλλήλου

Link to comment
Share on other sites

Ναι... Δεν τους άρεσε που δεν ήταν τακτοποιημένα τα ράφια...που τα ράφια είχαν βιβλία και ήταν σε πολύ κόσμια κατάσταση...

 

Και επίσης μου είπαν ότι τα έξοδα μου, κανονικά θα έπρεπε να είναι από υπηρεσίες και όχι από αγορά εξοπλισμού.. αν και εκεί τους παρέπεμψα στο στο φυλλάδιο του ΟΑΕΔ, που δεν αναφέρει κάτι τέτοιο.. και μου είπαν ότι κανονικά θα έπρεπε να σημειώσουν και αυτό ως λόγο απόρριψης, αλλά δε θα το κάνουν...

 

τέσπα.. μάλλον απλά έπεσα σε περίεργους...

 

οκ. Σε ευχαριστώ πολύ! αυτό θα κάνω! θα βγάλω μερικές φωτογραφίες και θα τις βάλω μαζί με την ένσταση!

Link to comment
Share on other sites

Και επίσης μου είπαν ότι τα έξοδα μου, κανονικά θα έπρεπε να είναι από υπηρεσίες και όχι από αγορά εξοπλισμού..

 

 

Αυτό δεν ισχύει σε καμία περίπτωση. Δες το και μόνος σου στον οδηγό του προγράμματος.

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν τηλ. ότι πήρα την προέγκριση πριν μια εβδομάδα, αλλά δεν μου είπαν πότε θα έρθουν ή πόση διορία έχω.

 

Ο 1 μήνας τηρείται αυστηρά; Πήρα κάτι έπιπλα και ίσως αργήσουν να μου τα στείλουν......

 

Γενικά τι χρειάζεται να έχω κατά τον έλεγχο;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.