Μετάβαση στο περιεχόμενο

Άνοιγμα θύρας σε τοίχο.


tetris

Recommended Posts

Γεια χαρά σε όλους.

Η ερώτηση μου έχει να κάνει με το αν είναι εκτός συζήτησης, από στατικής πάντα απόψεως, το να ανοιχθεί νέα θύρα περίπου Υ80εκxΠ200εκ επί της εξωτερικής τοιχοποιίας (μπάτικη & εσωτερική θερμομόνωση) σε βοηθητικό χώρο μεσαίου ορόφου.

Ίσως βοήθάει να αναφέρω το ότι το μερεμέτι αφορά στην επιμήκη πλευρά του χώρου ο οποίος έχει διαστασεις περίπου Π140εκ x Μ300εκ x Y275εκ. 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

 

Υ.Γ Στο προφίλ μου αναφέρει ότι είμαι επαγγελματίας "Τεχνικού Κλάδου" πράγμα που δεν ισχύει. Θα μπορούσε κάποιος να με διαφωτίσει στο πώς γίνεται αλλαγή της ιδιότητας? Ευχαριστώ

 

H ίδια δημοσίευση σε διαφορετικά θέματα και ενότητες του φόρουμ δεν επιτρέπεται. Παραμένει σε ισχύ μόνο η παρούσα. Διάβασε προσεκτικά τους κανόνες συμμετοχής στο φόρουμ. akis73

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Εκ παραδρομής έβαλα το πλάτος στην θέση του ύψους και τούμπαλιν. Εννούσα 80εκ πλάτος. 

Επίσης να ζητήσω συγνώμη από τους διαχειριστές διότι πόσταρα σε άσχετο θέμα απλά δεν έχω αποκτήσει ακόμη εμπειρία στο "χειρισμό" του forum. 

 

Edited by akis73
Link to comment
Share on other sites

Λόγω μεταφοράς θέματος με ισχύουσα χρονολογική σειρά η απάντηση σου συναδέλφου @tetris  προηγήθηκε. Προς αποκατάσταση χρονολογικής σειράς μηνυμάτων, παραθέτω στο δικό μου ποστ την απάντηση του συναδέλφου @tetris στην τοποθέτηση του θέματος

@tetris Εάν η τοιχοιποιία δεν είναι φέρουσα, δεν υπάρχει πρόβλημα. Θα πρέπει όμως να ελεγθεί αν το σενάζ (πρέκι) επαρκεί για πλάτος 2.00 μ

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.