Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΧΑΡΤΩΝ ΣΥΝΕΚΤΙΚΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΥ ΟΙΚΙΣΜΟΥ


Recommended Posts

(Μεταφέρθηκε στην ενότητα ιδιωτών. akis73)

καλησπέρα εχω δυο ερωτήματα:

1. Πως μπορω να δω αν το οικοπεδο μου βρισκεται εντος συνεκτικου τμηματος παραδοσιακου οικισμου αφου απο το ΦΕΚ 1993-482 Δ (Ο χαρτης ειναι σχεδιασμενος στο χερι χωρις συντεταγμενες)

Με το χερι και το ματι το οικοπεδο μου εφαπτεται της γραμμής συνεκτικου χωρις επιβεβιωση (γιαυτο εκανα το 1 ερωτημα)  μου κανει εντυπωση πισω δεξια απο το οικοπεδο βρισκονται 2 ακινητα που προυφιστανται του 1993 σε αποσταση μικροτερη από 40 m μεταξύ τους  και μικροτερη απο απο 40 μέτρα απο αλλα ακινητα του συνεκτικου). Που απευθυνομαι να δω τους χαρτες πιο αναλυτικους αν υπάρχουν?

 

2. και αν εφαπτεται τι ιδιοτητες αποκτα το ακινητο αφου εναι σε παραδοσιακο οικισμο με ορια συνεκτικου ?

 

Πρόσθεσε τονισμό στο κείμενο της δημοσίευσής σου. Επίλεξε "επεξεργασία" (3 τελείες άνω δεξιά) και διόρθωσέ το. Διάβασε προσεκτικά τους κανόνες συμμετοχής στο φόρουμ.

Edited by akis73
Link to comment
Share on other sites

Το ερωτημά σου δεν μπορεί να απαντηθεί εξ αποστάσεως. Επισκέπτεσαι μηχανικό, γνώστη της περιοχής, και είτε παίρνεις προφορική απάντηση, είτε (το καλύτερο) γίνεται αίτημα στην Υ.ΔΟΜ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.