Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δώμα και ταράτσα πρόβληματα


Recommended Posts

Δεν υπάρχει κάτι να διαφωνήσω σ αυτό που γράφεις 

Και φυσικά εξακολουθούν να ισχύουν αυτά που έγραψα....

Είναι θέματα κοινωνικής σχέσεις συνιδιοκτησίας που αν είναι καλά για όλα υπάρχουν λύσεις 

Αν κακή και καθένας στο δικό του εγώ και θέλω καταλήγουν σε δικαστήρια

Δεν αφορούν όμως εμάς ως μηχανικούς...

Περισσότερο με τους δικηγόρους ή ακόμα και με ψυχανάλυση 

Δεν έχω κάτι να προσθέσω ας πράξει όπως θέλει 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 ώρα πριν, Πυθέας said:

@Didonis οι ώρες κοινής ησυχίας αφορούν άλλους θορύβους.

Ο σεβασμός της οικιακής γαλήνης των γύρω μας είναι ο ακρογωνιαίος λίθος της αξιοπρεπούς συμπεριφοράς που οφείλει να έχει ο κάθε άνθρωπος ως κοινωνικό ον.
Φυσικά, υπάρχουν σχετικές (με την οικιακή γαλήνη) νομοθετικές διατάξεις.
Η παράθεση τους, όμως, για τους αξιοπρεπείς είναι περιττή και για τους υπόλοιπους άχρηστη.

❤️❤️❤️🙏🙏🙏

 

Βασικά έπρεπε τα τρία αδέρφια πριν πωληθεί το ενα διαμέρισμα να έχουν υπογράψει χάρτια και να έχουν παραχωρήσει αποκλειστική χρήση της ταρατσας στον σπιτονοικοκυρη μου που έχει το ρετιρέ, για να έχουν αποφευχθεί τέτοια προβλήματα, ειδικα άπο τη στιγμή που δε μεριμνησαν ποτέ να προστατευσουν το χώρο με ενα διαχωριστικο. Γιατί, δε μπορώ να περιγράψω πόσο σοκαριστικο ήταν το να κάθομαι αμέριμνη με την πυτζαμα στο κρεβάτι μου και να βλέπω εναν μαντράχαλο να με κοιτάει άπο τον καγκελο μες στο σκοτάδι, ούτε πόσο αγενες να βλέπω με την τσίμπλα στο μάτι δυο μέρες μετά μια χαρχαλω να βγάζει φωτογραφίες το μπαλκόνι μου επειδή είναι εκει η καμινάδα και η αποχέτευση, χώρις να με έχει προειδοποίησει κανείς για αυτές τις επισκέψεις, δεδομένου ότι γνώριζαν την κατάσταση που υφίσταται στην ταράτσα, δλδ καμία ιδιωτικοτητα, ήταν τραγικά λάθος. Θα μπορούσα πχ να ήμουν με το βρακι να απλώνω ρούχα την ώρα που έσκασε η οικογένειά με τα πιτσιρίκια έτσι απροειδοποιητα. Σε καθε περίπτωση ηταν πάρα πολύ intruding. Δεν ξέρω πια είναι η λέξη στα ελληνικά. 

 

Αυτά για κάποιους που μπορεί να να σκέφτονται ότι είμαι η ξινή εγωίστρια νοικαρισσα

Edited by Κική Νικα
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.