Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλησπέρα σας, για ανακαίνιση ιατρείου οι προδιαγραφές απαιτούν οι χώροι κοινής χρήσης να έχουν φυσικό αερισμό. Ο χώρος της αναμονής κατοψικά μου βγαίνει σε σημείο που αν διαχωρίσω το εξεταστήριο με γυψοσανίδα ο χώρος αυτός πράγματι δεν αερίζεται φυσικά . Ήθελα να ρωτήσω αν κατασκευαστικά η οριοθέτηση  γίνει με διαχωριστικά υαλοπετάσματα (π.χ μια μεγάλη συρόμενη γυάλινη πόρτα) πάλι θεωρείται πως ο χώρος είναι διαχωρισμένος ή ισχύει κατι άλλο; Έχει αντιμετωπίσει κάποιος κατι ανάλογο; 
Σας ευχαριστώ. 

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα ήθελες να αναλύσεις περισσότερο αυτό που θέλεις να ρωτήσεις καθώς με την τρέχουσα διατύπωση δεν βγαίνει νόημα;

Link to comment
Share on other sites

4 λεπτά πριν, Μαρίνα Καμ said:

... ιατρείου οι προδιαγραφές απαιτούν οι χώροι κοινής χρήσης να έχουν φυσικό αερισμό. ....

για Ιατρεία οι τοπικοί σύλλογοι ιατρών έχουν κάποιες προδιαγραφές.

Βασικά να είναι χώροι κυρίας χρήσης.

Άρα είναι απαιτητό πέραν των άλλων να έχουν επάρκεια φυσικού φωτισμού και αερισμού. Όχι μόνο το ένα.

Link to comment
Share on other sites

56 λεπτά πριν, Pavlos33 said:

Καλησπέρα. Θα ήθελες να αναλύσεις περισσότερο αυτό που θέλεις να ρωτήσεις καθώς με την τρέχουσα διατύπωση δεν βγαίνει νόημα;

Το εξεταστήριο με το χώρο αναμονής θα είναι ξεχωριστοί χώροι. Παραθυρα όμως για φυσικό αερισμό και φωτισμό έχω μόνο στο εξεταστήριο. Άν το κλείσω με γυψοσανίδα θα έχω θέμα με τον ιατρικό σύλλογο γιατι ο χώρος αναμονής δεν έχει παραθυρα για φυσικο αερισμό και φωτισμό. Στην περίπτωση που ο διαχωρισμός εξεταστηρίου και χώρος αναμονής γίνει με τζαμαρία όμως ισχύει κάτι διαφορετικό; Θέλω να πω για να μη φαινεται στην κάτοψη ότι διαχωρίζεται απο τοίχο ή γυψοσανίδα είναι μια λύση να το διαχωρίσω με γυάλινο διαχωριστικό και εξίσου γυάλινη πόρτα; 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.