Μετάβαση στο περιεχόμενο

Άδεια επισκευών


Recommended Posts

το ιδιο αβασιμα υποθετει και ο rigid_joint οτι κανω ερευνα αγορας και μαλιστα με ειρωνικο υφος.σαν ασχετος που υποθετεις οτι ειμαι(ετσι ειναι) προσπαθω να συλεξω πληροφοριες.ενας τροπος ειναι και αυτο το forum .εαν απαγορευονται οι ερωτησεις και οι τζαμπα απαντησεις, συγνωμη δεν το ηξερα.

 

εαν οντως κανω ερευνα αγορας, δεν νομιζω να διαπρατω εγκλημα και να με εμπαιζει με ειρωνικο υφος ο rigid_joint.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 27
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

θελει να του υπογραψω μια υπευθυνη δηλωση οτι εαν μας "ενοχλησει"καποιος για την σκαλωσια θα θεωρηθω υπευθυνος εγω.

του απαντησα ποσο θα στοιχησει η συγκεκρημενη αδεια και μου απαντησε 1500 ευρω.μου φανηκαν εξωφρενικο το ποσο

 

δεν μου λες επιπλοποίε, εσυ που εισαι γνησιος εργολάβος (επιπλοποιός γαρ), αν πέσει κανενας από την σκαλωσια, ποιος θα πάει φυλακή? το ξεκαθαρίσατε? γιατι σου είπαν να υπογράψεις και υπεύθυνη δήλωση ότι φταις για όλα

 

κατα τ'αλλα κάνε έρευνα αγοράς και βρες τον φτηνότερο, λίγο μελάνι από στυλο θα σου κοστίσει για τις υπογραφές στις δηλώσεις

 

αλλώστε οι epiplopoioi στις φυλακες ειναι χρήσιμοι

Link to comment
Share on other sites

εχουμε υπογραψει ιδ. συμφ. απο το οποιο καθοριζεται οτι οι εργατες ειναι δικη του ευθυνη, καθως και αλλες σχετικες λεπτομερειες ..

 

 

 

σου ηταν δυσκολο να απαντησεις εξαρχης καθ αυτον τον τροπο?

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ επιπλοποιέ ότι και να έχει υπογράψει εάν συμβεί ατύχημα ή ακόμα χειρότερα δυστύχημα και δεν έχει εκδοθεί η απαραίτητη άδεια τότε παρέα με τον εργολάβο θα καθίσετε στο εδώλιο

Link to comment
Share on other sites

οι εργατες ειναι δικη του ευθύνη να τους βρει. παραπέρα, αν πέσει κάποιος ποιος έχει την ευθύνη?

 

οι όροι δε των ιδιωτικών συμφωνητικών πρέπει να ειναι νομιμοι για να έχουν ισχύ. δηλαδη αν υπογράψετε ιδιωτικό συμφωνητικό κάθε τριτη να κάνεις κωλοτούμπες, σημαίνει ότι πρέπει να κάνεις κωλοτούμπες?

 

ηδη σε βάλαν να υπογράψεις υπεύθυνη δήλωση αν γινει στραβη με τη σκαλωσια ότι φταις

Link to comment
Share on other sites

τελικα για εργασια 5-6 ημερων με σκαλωσια(οχι σε πεζοδρομιο)ποια αδεια χρειαζεται και ποσο κοστιζει(εαν κοστιζει).

 

υ.γ δεν υπεγραψα δηλωση που να αποδεχομαι υπευθυνοτητα

 

 

ζητω συγνωμη εαν εθηξα καποιον με τα λεγομενα μου.προσπαθω να μαθω περισσοτερα επι αυτου του θεματος πιο πολυ απο υπευθυνοτητα και οχι γιανα κανω ερευνα αγορας

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον για τις εργασίες που θες να πραγματοποιήσεις απαιτούνται ικριώματα τότε πρέπει να εκδοθεί κανονική άδεια επισκευών (όχι μικρής κλίμακας) με το ανάλογο κόστος και κρατήσεις (ΙΚΑ, ΤΣΜΕΔΕ κτλ).

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη εαν σε κουρασα μερικες αποριες ακομα

 

1.πια υπηρεσια ειναι υπευθυνη για την συγκεκρημενη αδεια?

2.ποσο διαστημα κανει να εκδοθει ?

3.τι δικαιολογητικα απαιτουνται?

4.ποσο κοστιζει εμπειρικα?

5.για να εκτελεσθουν οι εργασιες του συνεργειου πρεπει να εχω τηω αδεια στο χερι η μπορω να δουλεψω με απιθμο προτοκολου?

 

 

ευχαριστω προκαταβολικα και ξανα συγνωμη εαν προσβαλα καποιον πανω στην προσπαθεια μου,να συλλεξω πληροφοριες επι του θεματος

Link to comment
Share on other sites

1. Πολεοδομία

2. Ανάλογα την περιοχή από 1 μήνα έως εννέα

3.Θα στα πει ο μηχανικός που θα αναλάβει

4.Τουλάχιστον ισή με τη ελάχιστη νόμιμη αμοιβή όπως την υπολογίζει το ΤΕΕ

5.Πρέπει να έχει εκδοθεί η άδεια και να έχει θεωρηθεί στο αστυνομικό τμήμα που υπάγεσαι

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.