Μετάβαση στο περιεχόμενο

Η αρχή του τέλους


stayros

Recommended Posts

δεν υπάρχει σωτηρία λέμε......

 

Σωτηρία υπάρχει,αλλά μόνο γι' αυτόν που πάει να σώσει το τομάρι του.Κ αυτός είναι ο φαύλος κύκλος.

 

Σώζω το τομάρι μου επειδή το κοινωνικό σύνολο πέθανε κ τούμπαλιν,άρα η σωτηρία είναι πλέον ατομική υπόθεση του καθενός μας.....

 

Θα εξελιχθούμε εντέλει,αλλά με πολύ αργούς ρυθμούς.Προς το παρόν,αποτελούμε το υπερήφανο δεσποτάτο του Γιουνανιστάν,αφού Chilon θέλεις να πούμε για την πατρίδα μας.Κ πίστεψέ με,είμαι ο υπέρτατος φιλέλλην.

 

Τώρα στο θέμα:οι πλούσιοι θα σπουδάζουν,οι φτωχοί όχι.Αυτές είναι οι επιταγές της Ευρωπαικής Κοινότητας.Σε κάποιες αποφάσεις τηρούμε αυτά που μας συστήνονται,σε κάποιες όχι.Καλά τα πάμε,αλλά οι ΤΕΙ χαλιούνται.Όλο κ κάποιος θα χαλαστεί,άλλες φορές αυτοί,άλλες εμείς.

 

Τα έχουμε πει κ ξαναπεί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 243
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όταν παίρνουμε τα κονδύλια από την Ευρωπαϊκή Ένωση είναι όλα καλά? Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα?

Δίνουμε όμως και εμείς. Δεν ξέρω όμως πόσα δίνουμε και πόσα παίρνουμε, ειδικά στην ευρωπαική ένωση των 27 χωρών.

Link to comment
Share on other sites

[...Προτάσεις για την έξοδο από το σημερινό χάλι...]

 

Μπορείς να διαβάσεις κάποιες προτάσεις για την παιδεία. Μόνο που αν εφαρμοσθούν θα πάθουν εγκεφαλικά τα κοματόσκυλα, οι πολιτικοί και οι δήθεν καθηγηταράδες. Θα χάσουν την κουτάλα και θα κλαίνε με μαύρο δάκρυ.

 

Το γεγονός είναι αυτή η χώρα έχει τόσο σαπίλα που κάποια στιγμή θα καταρεύσουμε όλοι μας, εξαιτίας αυτών που την δημιούργησαν. Είμαστε καφενείο, Ελλαδιστάν...πως αλλιώς να το πω...δεν υπάρχουμε σαν χώρα...δεν λειτουργεί τίποτα, ούτε δημόσιο ούτε παιδεία ούτε τίποτα...χάος...είμαστε ο περίγελος της Ευρώπης και τα χειρότερα έπονται...

Link to comment
Share on other sites

πηγαίντε για μπύρες καλύτερα

 

Στον δρόμο που χάραξε ο Pappos!:P

 

Τελικά, σε ότι αφορά το θέμα κανονικά θα έπρεπε να χαλιώμαστε όλοι μαζί γτ εν τέλει όλοι μαζί λογικά θα την πληρώσουμε, ίσως περισότερο κάποιοι λιγότερο άλλοι και ένα μικρό ποσοστό που δεν θα πληρώσει τπτ αλλά δεν αφορά την παρούσα δημοσίευση αυτό.

 

@rigid μέσα από όλες τις κομπίνες, το χρήμα που χάνεται κοκ το επιστρέφουμε ποτέ το δανεισμένο (άσε τον τόκο)? Ή απλά θα φάμε μια κλωτσιά καμιά ώρα έξω από την πόρτα της ΕΕ? Ή μήπως θα την φάμε εμείς όταν δεν θα έχουμε να πληρώσουμε το νοίκι από την φορολογία?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

το επιστρέφουμε ποτέ το δανεισμένο (άσε τον τόκο)?

μα ο σκοπός δεν ειναι να το επιστρέψεις. άλλωστε μόνο η ρουμανία το ειχε καταφέρει και το ανατολικό μπλοκ κατέρρεευσε (όχι φυσικά μόνο από αυτό αλλά χρονικά τότε). επιπλέον δεν τους χρειάζεται αφού αυτοί έχουν τις μηχανές και κόβουν όσο θέλουν.

 

αντ'αυτού οι αγοραστές του χρέους σου βρίσκουν τι να πάρουν. και αυτό που νοιάζει και ένοιαζε πάντα ειναι οι φυσικοί πόροι και η........ ψυχή σου.

 

edit: και τον τόκο δεν το αφήνω γιατί ειναι το χρήμα που δεν κόψαν ποτέ οι μηχανές αλλά το χρωστάς. και πως θα το δώσεις αφού δεν υπάρχει?

 

(βεβαια αυτό που δεν κόψαν ειναι πάρα πολύ λιγότερα αλλά λέμε τώρα)

Link to comment
Share on other sites

μην αγχώνεσαι όλα για το μ...ί γίνονται.

 

(ατάκα του παππού μου)

 

δεν υπάρχει σωτηρία λέμε......

πηγαίντε για μπύρες καλύτερα

 

χαχαχαχα

 

Αγαπητοί μου...μα γιατί τόσο hard ???

 

Στην ουσία με κάλυψες...

Link to comment
Share on other sites

επιπλέον δεν τους χρειάζεται αφού αυτοί έχουν τις μηχανές και κόβουν όσο θέλουν.

 

Ναι αλλά αυτό δεν οδηγεί σε υποτίμηση του χρήματος? Όπως στην κατοχή, που οι Γερμανοί έκοβαν χαρτάκια για πάρουν ψωμί κοκ. .. τι άλαζε? το νουμεράκι πάνω στο χαρτάκι. από 100 δραχμές γινόταν 10.000.000 δραχμές.

 

αντ'αυτού οι αγοραστές του χρέους σου βρίσκουν τι να πάρουν. και αυτό που νοιάζει και ένοιαζε πάντα ειναι οι φυσικοί πόροι και η........ ψυχή σου.

 

Χεχ έχεις δίκιο, σαν την συνθήκη ραμσάρ ή όπως στο καλό λέγεται που "προστατεύουν" όλους τους υγροβιότοπους στην ουσία καβαντζώνοντας το νερό που θα είναι πλουτοπαραγωγική πηγή μελλοντικά. Με πλήρη υποστήριξη των οικολόγων και περιβαντολόγων κοκ φυσικά.

 

edit: και τον τόκο δεν το αφήνω γιατί ειναι το χρήμα που δεν κόψαν ποτέ οι μηχανές αλλά το χρωστάς. και πως θα το δώσεις αφού δεν υπάρχει?

 

(βεβαια αυτό που δεν κόψαν ειναι πάρα πολύ λιγότερα αλλά λέμε τώρα)

 

Για αυτό είπα και εγώ να τον αφήσουμε...;) Απλά εξασφαλίζουν ότι πάντα θα χρωστάς...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά αυτό δεν οδηγεί σε υποτίμηση του χρήματος?

ναι, αλλά οι ανάγκες μεγαλώνουν και απαιτείται "χαρτί". άλλωστε την υποτίμηση εσύ τη λούζεσαι, αυτοί χαρτι, μελάνι και λίγο ρευμα ξοδευουν

Link to comment
Share on other sites

ναι, αλλά οι ανάγκες μεγαλώνουν και απαιτείται "χαρτί". άλλωστε την υποτίμηση εσύ τη λούζεσαι, αυτοί χαρτι, μελάνι και λίγο ρευμα ξοδευουν

 

Σωστό και αυτό...:-x

 

Από την άλλη δεν πρέπει να υπάρχει ένα μέτρο στην υποτίμηση? Εδώ κατρακυλάμε συνεχώς. Ή είναι η Ελλάδα που κατρακυλά συνεχώς? Μόνο εμείς ανεβάσαμε τις τιμές με την κρίση αντί να τις κατεβάσουμε δημιουργώντας προσφορές? Δεν θα μεγάλωνε και η ζήτηση? (αφού το έχουμε το μικρόβιο του καταναλωτή)? Η κίνηση της αγοράς δεν αποτελεί ζητούμενο?

 

 

 

πάλι άλαξες άβαταρ?:P Μπερδεύτηκα στην αρχή, σκέφτομαι "ποιος είναι αυτός? Γτ δεν τον έχω πάρει χαμπάρι με τόσες δημοσιεύσεις?":lol:

 

Τις καληνύχτες μου γτ σε 5 ώρες την κάνω μονοήμερη προς Β.Ελλάδα!8-)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.