Μετάβαση στο περιεχόμενο

FreeCAD - Δωρεάν λογισμικό με βιβλιοθήκες και εφαρμογές για το AutoCAD


Recommended Posts

Μάλλον κάτι τέτοιο θα συμβαίνει , αλλά εκπλήσομαι . Νόμιζα πως είχε λυθεί το πρόβλημα . Πέσε μου , οι εντολές δουλεύουν κανονικά ;

Link to comment
Share on other sites

autocad 2008+xp -> κανενα προβλημα

 

autocad 2008+vista ->προβλημα στο φορτωμα βιβλιοθηκων.

αναλυτικα:

πατωντας να ανοιξει μια βιβλιοθηκη με μπλοκσ πεταει 2 φορες το εξης μηνυμα:

'could not load an object because it is not available on this machine'

 

πατωντας 2 φορες ok εμφανιζει το μενου των μπλοκ.

 

επειτα θελοντας να βγεις απο το προγραμμα,κολλαει,μιας και εμφανιζει επ'απειρον το παραπανω μηνυμα.

τελικα η μονη λυση ειναι το τασκ μανατζερ και το end programme.

 

εχει γινει κανονικα appload,τα παθ ειναι σωστα...δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Έκανες καταγραφή των αρχείων *.ocx ;

Επίσης , όπως είχε παρατηρήσει και ο ilias , εγκαθιστόντας την ΠΙΞΙΔΑ , γίνεται αυτόματα καταγραφή των *.ocx (τουλάχιστον στα XP , στα Σβήστα δεν ξέρω ... γενικά είναι περίεργο με τα δικαιώματα χρήστη ...) .

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις?

να προσθεσω καποια επιπλεον αρχεια?

 

 

 

--------------------------

 

εγκατεστησα και την πιξιδα και δουλευει το φρικαντ.

 

το μονο κακο τωρα ειναι οτι μολισ ανοιγω ενα μενου με μπλοκ,μου πεταει 2 φορες το εξης μηνυμα

 

microsoft forms:this application is about to initialize activeX controls that might be unsafe.If you trust the source of this file select OK and the controls will be initialized using your current workspace settings.

 

 

μπορω αραγε να δωσω καπως στα activex settings οτι ειναι ασφαλης η εφαρμογη,για να σταματησει να πεταει αυτο το μηνυμα?

 

ΥΓ.μολις διαπιστωσα οτι μολις παω να κλεισω η το αρχειο η το οτοκαντ,το πεταει συνεχεια αυτο το μηνυμα και κλεινει,συνεπως,μονο με τασκ μανατζερ...

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μπορώ να σκευτώ είναι αυτό στο κάτω-κάτω μέρος της σελίδας :

http://www.michanikos.gr/showthread.php?t=808&page=12

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα , να μου είσαι καλά .

Πέσε μου κάτι , είπαμε το παραπάνω πρόβλημα ήταν σε Vista ; Ρωτάω διότι έχει ενδιαφέρον , καθώς σημαίνει πως τρέχει καλά και σε Vista .

Link to comment
Share on other sites

Επίσης σε vista+autocad2009, δουλεύει μια χαρά προς το παρόν. Ειλικρινά ένα τεράάάάστιο μπράβο και ένα μεγαλύτερο ευχαριστώ!!!! Μου έλεισες τα χέρια!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.