Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φορολογικά για την κατασκευή στέγης


pfso

Recommended Posts

Έχω μια άδεια κατασκευής στέγης σε κτίριο που έχει ανεγερθεί το 1984 και ενώ προβλεπόταν στην αρχική άδεια δεν κατασκευαστικέ ποτέ. Για τον προϋπολογισμό ρώτησα το ΤΕΕ (χρησιμοποιώ τη φόρμα εισαγωγής του ΤΕΕ) και μου είπαν ότι θα το υπολογίσω σαν αντικατάσταση στέγης και θα βάλω προσθήκη για να προκύψει ο προϋπολογισμός .Έτσι κατατέθηκε η αμοιβή με συμβατικό προϋπολογισμό. Όταν έφτασε στο ΙΚΑ μου ζήτησαν όμως πινάκα 3 (που βγαίνει με αναλυτικό ) αλλιώς δεν το δέχονται. Στην πολεοδομία δεν μου είπαν τίποτα και βρίσκομαι προ τελικής. Τελικά πως έπρεπε να βγει ο προϋπολογισμός με αναλυτικό(πιο μικρός) ή συμβατικό΄;

 

 

Παρακαλώ να δημοσιεύετε στη σωστή κατηγορία.

Link to comment
Share on other sites

Η πολεοδομία δεν έχει σχεση με το ΙΚΑ. Αν θέλουν πινακα 3 στο ΙΚΑ φτιάξε αυτο για να ξεμπερδεύεις και οταν πας για την άδεια στη πολεοδομία θα τους πεις ότι ζητησαν αναλυτικο για τα ημερομίσθια. Δεν νομιζω να εχουν πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.