Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κόστος εκπόνησης σχεδίων μεταλλικών κατασκεύων


 

Recommended Posts

Με συγχωρείτε για το θάρρος μέλλοντες συνάδελφοι, αλλά όταν εσείς ήσασταν φοιτητές ξέρατε πόσο παίρνει ένας πολ. μηχ. για μια μελέτη φερειπείν??? δουλεία βρήκε το παιδί να κολλήσει λίγο στο χαρτζηλίκι να τριφτεί και λίγο με κάτι έστω σχετικό με τις κατασκευές και προφανώς ψάχνει να δει πως λειτουργεί η αγορά... γιατί τόση ειρωνεία και εκνευρισμός?? άλλος τρόπος να του επεισημάνετε την λάθος προσέγγιση που έχει κάνει στο θέμα δεν υπάρχει??? με συγχωρείτε που βγαίνω εκτός θέματος αλλά είμαι και γω τελειόφοιτος και αν δεν είχα συγγενή μηχανικό θα ήμουν ξυπόλυτος στα αγκάθια... εσείς δηλαδή την μάθατε την πιάτσα και τους κανόνες της στο πι και φι???? όλοι σας νομίζω ξέρετε ότι στο πολυτεχνείο μαθαίνεις για την αγορά ότι για την αυστραλία από carte-postal...λιγότερος εκνευρισμός και περισσοτερή κατανόηση δεν θα έβλαπτε, λιγοτερη υπεροψία και περισσότερη νουθεσία.ελπίζω αυτό να ήταν μια μικρή κακή παρένθεση για την εικόνα που είχα για το forum.

 

Ζήτω συγγνώμη και πάλι από όλους και τους διαχειρηστές.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ όταν είμουνα φοιτητής δούλευα αφιλοκερδώς και κοιτούσα να μάθω την δουλειά όταν θα έβγαινα κανονικά στην αγορά να ζητούσα την νόμιμη ελάχιστη αμοιβή.

Και δούλευα 8 και παραπάνω ώρες και μερικές φορές Σ/Κ.

 

Γιατί έτσι με αυτά τα αεροπλανικά που κάνουν μερικοί έχουν μάθει τα βλαχαδερά και έρχονται στο γραφείο και μας μιλούν για τιμές ανά τετραγωνικό.

 

Υπευθυνότητα και σοβαρότητα κύριοι μην ξεφτυλίσουμε το επάγγελμα.

 

Αν θέλει να μάθει την δουλειά να πάει σε ένα γραφείο πρώτα όπως όλοι μας.

 

edit: Εμείς δεν είχαμε ούτε συγγενή μηχανικό !!!

Link to comment
Share on other sites

και αν δεν είχα συγγενή μηχανικό θα ήμουν ξυπόλυτος στα αγκάθια..

έλα που έχεις όμως, γι'αυτό άσε να κρίνουν αυτοί που δεν έχουν;)

Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως εξωφρενικό να ζητάς αμοιβή με Κβ. Αδιανόητο.

 

Παρακαλώ πολύ όμως να είμαστε ευγενικοί όσο και να χάνουμε την υπομονή μας.

Ευχαριστώ

ΆΡΗΣ ΧΑΝΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν είμουνα φοιτητής δούλευα αφιλοκερδώς και κοιτούσα να μάθω την δουλειά .....

γιατί;;;;;;

και αυτό απαράδεκτο το βρίσκω και από τη μεριά του εργοδότη και του φοιτητή

Link to comment
Share on other sites

Το γεγονός ότι έχω συγγενή μηχανικό δεν νομίζω ότι μου αφαιρεί το δικαίωμα να κρίνω όπως όλοι σας.

 

 

"Γιατί έτσι με αυτά τα αεροπλανικά που κάνουν μερικοί έχουν μάθει τα βλαχαδερά και έρχονται στο γραφείο και μας μιλούν για τιμές ανά τετραγωνικό."

Με συγχωρείτε λοιπόν που ενόχλησα την nirvana των γκουρού του τεχνικού κόσμου που από τα γεννοφάσκια τους ήταν μηχανικοί...και ως γνήσιο ******* θα γυρίσω στην στρούγγα μου....

 

κρίμα και πίστευα ότι το forum ακόμη και στα άκομψα post κάποιων από εμάς τους νεότερους αντιδράει με περισσότερη κατανόηση και πρωτίστως με διάθεση συμβουλευτική.:(

Link to comment
Share on other sites

το forum ειναι χιλιάδες άνθρωποι αγαπητε, αλλοι θα συμβουλέψουν, αλλοι θα πουν την γνώμη τους απλά, αλλοι απλα θα κοιτάνε και δεν θα μιλάνε κλπ,

 

ειναι όπως η κοινωνία αν δεν το καταλαβες,

 

όλοι ειναι εδώ.

 

και αν δεν αντέχεις τη γνώμη κάποιου σε ένα forum, να ευχαριστείς το θεό που έχεις συγγενή στο επάγγελμα

Link to comment
Share on other sites

Το γεγονός ότι έχω συγγενή μηχανικό δεν νομίζω ότι μου αφαιρεί το δικαίωμα να κρίνω όπως όλοι σας.

 

 

"Γιατί έτσι με αυτά τα αεροπλανικά που κάνουν μερικοί έχουν μάθει τα βλαχαδερά και έρχονται στο γραφείο και μας μιλούν για τιμές ανά τετραγωνικό."

Με συγχωρείτε λοιπόν που ενόχλησα την nirvana των γκουρού του τεχνικού κόσμου που από τα γεννοφάσκια τους ήταν μηχανικοί...και ως γνήσιο ******* θα γυρίσω στην στρούγγα μου....

 

κρίμα και πίστευα ότι το forum ακόμη και στα άκομψα post κάποιων από εμάς τους νεότερους αντιδράει με περισσότερη κατανόηση και πρωτίστως με διάθεση συμβουλευτική.:(

 

Δεν αναφέρονταν σε εσένα αλλά σε εργοδότες

Link to comment
Share on other sites

ντάξει δεν είναι απαράδεκτη, απλά δεν έχει βγει στην αγορά να φάει το αγγούρι. Και εγώ όταν στο 1ο έτος της σχολής κατάλαβα ότι δεν έχω πιάσει τον παπά από τα α$%$#δια που μπήκα στην σχολή, αλλά έξω θα παλέψω με τα θηρία για να ζήσω.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.