Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αλλαγή χρήσης μετά από νομιμοποίηση


iri78

Recommended Posts

Ο πρώτος σκόπελος έφυγε.

Θέλω να πιστεύω ότι τα 2 βήματα εξαίρεση και νομιμοποίηση είναι γνωστά και κυρίως εφαρμόσιμα, από την πολεοδομία σου εξ αρχής.

Οι προδιαγραφές για γυμναστήριο, σου είναι γνωστές, όμως διατηρώ τις επιφυλάξεις μου εάν τις τηρεί .

Ο δεύτερος σκόπελος είναι η νομιμοποίηση.

Νομιμοποίηση των 2 ανεξάρτητων καταστημάτων του ισογείου.

Πρόσεξε δε μιλώ ακόμα για γυμναστήριο αφού κατάστημα και γυμναστήριο είναι ιδίας χρήσης από κτιριοδομικό .

Γυμναστήριο σημαίνει άδεια λειτουργίας που χορηγείται με απόφαση του Νομάρχη όταν πληρούνται οι προδιαγραφές των άρθρων 2 και 3 και υποβάλλονται τα δικαιολογητικά,που προβλέπονται στο άρθρο 7 του ΠΡΟΕΔΡΙΚΟΥ ΔΙΑΤΑΓΜΑΤΟΣ ΥΠʼ ΑΡΙΘΜ. 219.

Πρέπει να σιγουρέψεις τις κτιριοδομικές προδιαγραφές για να κάνεις τις αντίστοιχες μελέτες εγκαταστάσεων.

Περιμένω νέα σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

σε μια ακριβώς ίδια περίπτωση (ενιαίο κατάστημα στην άδεια που κατασκευάστηκε εξ αρχής το 1960 ως 2 καταστήματα + τα προβλεπόμενα πατάρια 50%)

 

ο υπάλληλος της πολεοδομίας μου είπε να το πάω με άρθρο 22. Ποια είναι η γνώμη σας;

Αν το πάω με άρθρο 22 θα είναι πολύ πιο γρήγορη διαδικασία, αλλά μήπως υπάρχει κίνδυνος εμπλοκής;

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.