Μετάβαση στο περιεχόμενο

Έντονη υψομετρική διαφορά από τον δρόμο και πρόσβαση σε υπόγειο γκαράζ


kostas alex

Recommended Posts

Αν το δηλώσει ο δήμος επίσημα δεν θα πρέπει να επιστρέψει τα ρυμοτομούμενα στον κάθε ιδιοκτήτη?

Αυτό δεν ζημιώνει τα οικόπεδα που ήδη έχουν χτιστεί?

Η σκέψη μου είναι να αποκαλυφθεί όλο το υπόγειο ώστε εκεί να εισέρχονται τα αυτοκίνητα από το δρόμο και να μην γίνει καμμία ράμπα, αλλά μόνο μία εξωτερική κλίμακα που θα οδηγεί στην πυλωτή και την είσοδο της οικοδομής.

Γιατί να περηξηγηθείς? Δεν το κατάλαβα

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που προτεινεις επισημα και τυπικα δεν προκειται να το καταφερεις.. Αρα στην πραγματικοτητα αν το εκανες θα αποτελουσε αυθαιρετη πραξη.. Αυτο που λεω εγω πιστευω πως εχεις πιθανοτητες (αν δεν εχεις αλλα προβληματα) να το πετυχεις σε μια αναθωρηση..

Και οταν λεω ραμπα δεν την εννοω με την ουσιαστικη εννοια της λεξης.. Εννοω μια οριζοντια ραμπα που θα σου δεινει προσβαση σε ενα κατα τα αλλα μπαζωμενο υπογειο..

 

Τωρα στην πραξη τι θα κανεις εσυ ειναι αλλη ιστορια που δεν ειναι προς συζητηση εδω, και φανταζομαι καταλαβαινεις το γιατι..

 

Εξ'ου και τα περι παρεξηγησεως..

 

Παντως για την προταση μου δε ξερω αν και ποσο ειναι τυπικα εφικτη.. Ισως καποιος εμπειροτερος να μπορουσε να μας δωσει τα φωτα του..

 

edit: Φιλικη συμβουλη.. Δεν υπαρχει λογος να κανεις παραθεση το αμεσως προηγουμενο post.. Βαραινουμε την σελιδα ασκοπα..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.