Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μελέτη συντήρησης ανελκυστήρα σε δημόσιο έργο


Gateluz

Recommended Posts

Γεια σας

Έχω αναλάβει μελέτη δημοσίου έργου (με άρθρα) αναβάθμισης ανελκυστήρων προσώπων ώστε να πάρουν πιστοποίηση λειτουργίας με τη νέα νομοθεσία.

Έχω στα χέρια μου τις απαιτούμενες μετατροπές /αλλαγές από το φορέα πιστοποίησης .

Ψάχνω άρθρα ΑΤΗΕ (σχετικά φυσικά) γιατί δε μπορώ να ανάγω την εργασία πχ αντικατάστασης εσωτερικών θυρών σε εργατοώρες τεχνίτη και βοηθού

κατέχει κανείς το αντικειμενο ?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Αγαπητέ μου φίλε, με τα νεα τιμολόγια του Σουφλιά δεν απαιτούνται πλέον να κάνεις αναγωγή σε εργατοώρες τεχνίτη και βοηθού, αλλά θα πρέπει να βρείς το ΑΤΗΕ που έχει να κάνει με τον ανελκυστήρα σου και απλά να κάνεις ένα σχετικό του με την περιγραφή των εργασιών σου και με την τιμή που σου βγαίνει εσένα, βάση τιμών υλικών και εργασιών απο το εμπόριο συν μια προσαύξηση βάση της έκπτωσης που περιμένεις στο έργο.

Link to comment
Share on other sites

την αναγωγη σε εργατοώρες την ήθελα για να στοιχειθετήσω κόστος.

Ουσιαστικά μάλλον θα κάνω αυτό που λες. Σχετικό αρθρο, τιμές εμπορίου και όπως λέει ο λαός ¨ καλή η μέντα καλός και ο δυόσμος".

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.