Μετάβαση στο περιεχόμενο

Περί επαγγελματικών δικαιωμάτων (γενικά)


Recommended Posts

Και πάλι απάντηση σε αυτά που σε ρωτάω δεν δίνεις.Γιατί?Γιατί είμαι παιδάκι...κάτι τέτοια ακούω...τι μηχανολόγος μου λές μετά?Θα πάω μηχανικός στα καράβια και μόλις πάω 40 θα ζήσω τη ζωή μου...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για να διδάξεις πρέπει να έχεις Msc. και διδακτορικό. Με το δίπλωμά σου ούτε σε εργαστήριο δεν μπορείς να μπεις...

 

Δεν ισχύει αυτό για τα ΤΕΙ.

Με το βασικό δίπλωμα είναι πολλοί που διδάσκουν.

Eλάχιστοι έχουν διδακτορικό. Το πολύ κάποιοι ωρομίσθιοι να έχουν master.

Kαι άλλο ο μόνιμος και άλλος ο ωρομίσθιος.

Ο ωρομίσθιος πρέπει να κάνει και άλλη δουλειά για να επιβιώσει.

Το ίδιο ισχύει και για τα Πανεπιστήμια που βρήκαν λύσεις με τους 407 αλλά αυτοί έχουν οπωσδήποτε διδακτορικό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω την χρησιμότητα των Τ.Ε. τη στιγμή που ζητάνε μανιωδώς επαγγελματικά διακαιώματα ίδια με των Διπλωματούχων. Ας τα κλείσουν τα ΤΕΙ και να ενσωματωθούν στα ΑΕΙ να τελειώνουμε...

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά σε όλους τους Νικολάδες και τις Νικολέτες.

Άλλοι φτιάχνουν ομελέτα με τα δικά μας αυγά και εμείς μαλλώνουμε για το αν θα την κάνει κανονική ή scramble

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό για τα ΤΕΙ.

Με το βασικό δίπλωμα είναι πολλοί που διδάσκουν.

 

Αυτά που ήξερες να τα ξεχάσεις. Το λέω από προσωπική εμπειρία. Μεταπτυχιακό, διδακτορικό, τότε εργαστήριο, ούτε καν θεωρία για αρχή (αν έχεις πολλές δημοσιεύεις τότε αλλάζει, αλλά μιλάμε για σεβαστό νούμερο).

 

Θα πάω μηχανικός στα καράβια και μόλις πάω 40 θα ζήσω τη ζωή μου...

 

Είπαμε, εσύ δεν μπορείς να πας. Εσύ στην στεριά θα μείνεις στο λογιστήριο...

 

Δεν μπορώ να καταλάβω την χρησιμότητα των Τ.Ε. τη στιγμή που ζητάνε μανιωδώς επαγγελματικά διακαιώματα ίδια με των Διπλωματούχων

 

Δεν μας είπες που είναι τα ίδια όμως...(που δεν είναι τα ίδια)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μιλάω για το ΤΕΙ Καβάλας.

Αν βέβαια υπάρχει βύσμα τους παίρνεις και χωρίς πτυχίο...αυτό κατάλαβα εγώ.

Για την Καβάλα όχι δεν υπήρχε βύσμα αλλά τελικά πάρθηκε η θέση σαν βοηθός εργαστηρίου.

Αξιοκρατικά. Τώρα στην Λάρισα τι γίνεται δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.