Μετάβαση στο περιεχόμενο

Έργα αντιστήριξης και αποστράγγισης πρανών;


 

Recommended Posts

καλησπέρα

 

είμαι καινούργια και δεν ξέρω τι γράφω και πού.

είμαι τεχνολόγος δασοπόνος και έχω θέμα πτυχιακής "έργα αντιστήριξης και αποστράγγισης πρανών" βέβαια ο επιβλέπων καθηγητής είναι πολιτικός μηχανικός και δεν αρκείται στα έργα που γίνονται στο δάσος.Διάβασα πολλά πάρα πολλά αλλά είναι αδύνατον να καταλάβω την ορολογία και οτι διαβάζω.Ο χρόνος με πιέζει τρομερά θα με βοηθούσατε υπερβολικά αν με παραπέμπατε σε κάποιο υλικό απλουστευμένο που να φτάνει το μυαλό ενός δασοπόνου για να το αντιληφθεί.

 

ευχαριστώ:roll:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι δεν ανήκει στα θέματα ιδιωτών. Το ζήτημα είναι να μας πεις πού ακριβώς έχεις πρόβλημα για να μπορέσουμε να σε κατευθύνουμε...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ.

τοίχοι αντιστήριξης.δεν μπορω να ξεχωρίσω πόσοι τελικά είναι και με ποιο κριτήριο χρησιμοποιούμε τον καθένα;οι θεμελιώσεις με τους τοίχους αντιστήριξης;τι σχεση έχουνς

Link to comment
Share on other sites

giot

καλώς ήλθες στο φόρουμ

πάνω απο όλα ηρεμία και ψυχραιμία

δες τα

1. Δασικές κατασκευές και φυσικό περιβάλλον Δούκας

2. Η κατασκευή των οδικών έργων Αναστ.Μουρατίδης

3. Γεωτεχνική Μηχανική Κολέτσος, Κωνσταντίνος

4. Γεωτεχνική Μηχανική Παπαχαρίσης, Ν., Γραμματικόπουλος, Ι., Μάνου - Ανδρεάδου, Ν

5.Γεωτεχνική Μηχανική Οδικών Χαράξεων Μπαρούνης

6. Γεωτεχνικές κατασκευές ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΟΣ τόμοι 1,2

 

όταν λέω να δείς δεν σημαίνει να τα αγοράσεις όλα και να χαθείς τελείως

μιά επίσκεψη σε βιβλιοπωλείο και γρήγορο κοίταγμα στα περιεχόμενα, αν καλύπτουν το αντικείμενο της εργασίας που θέλεις να κάνεις , τα παραπάνω είναι τα απλούστερα που έχω, περίμενε και από άλλους συναδέλφους

και τα ξαναλέμε

Link to comment
Share on other sites

@giot.

 

Κοίτα καμιά φορά πρέπει και να κάνουμε ένα γενικότερο κοντρόλ τι θέλουμε και τι μπορούμε να κάνουμε τελικά.

 

δηλαδή δεν μπορεί να λες

Διάβασα πολλά πάρα πολλά αλλά είναι αδύνατον να καταλάβω την ορολογία και οτι διαβάζω. Ο χρόνος με πιέζει τρομερά
και από την άλλη να μην μπορείς να διακρίνεις ότι άλλο θεμελίωση άλλο τοίχος αντιστήριξης.

 

πρέπει να πάρεις μια απόφαση

 

1. είτε ο χρόνος δεν σε πιέζει και βάζεις μια σειρά σε αυτό που θες να κάνεις αν σε ενδιαφέρει.

 

2. ή αλλάζεις πτυχιακή

 

άλλη εναλλακτική δεν υπάρχει

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.