Μετάβαση στο περιεχόμενο

Στατικό ερώτημα: Γκρέμισμα τοίχου


sterst

Recommended Posts

Καλησπέρα σας.

Είμαι σε διαδικασία μιας μικρής ανακαίνισης.

 

Θέλω να γκρεμίσω ένα μέρος τοίχου, δεξιά και αριστερά από μια πόρτα για να γίνει ενιαίος χώρος με το διπλανό δωμάτιο. Δοκάρι στον συγκεκριμένο τοίχο δεν υπάρχει.

Υπάρχει μόνο συνάζι πάνω από την πόρτα.

Σε επικοινωνία που είχα με μηχανικό που είπε πως δεν θα υπάρχει κανένα πρόβλημα αν στην θέση που γκρεμιστεί ο τοίχος τοποθετηθούν σιδηροδοκοί, κάθετα και οριζόντια.

Υπάρχει περίπτωση να κάνω κάποια πληγή στην πλάκα;

H πόρτα είναι σχεδόν 1.5 m και θέλω να γκρεμίσω 50 cm από αριστερά και 50cm από δεξιά της πόρτας, καθώς και τα τούβλα που υπάρχουν πάνω από την πόρτα.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ φίλε, από εμάς τί ζητάτε ? Να κρίνουμε την άποψη του μηχανικού με τον οποίο ήρθατε σε επικοινωνία? Δεν τον εμπιστεύεστε?

Από το ίντερνετ δεν θα βρείτε καλύτερη συμβουλή, καθώς η ανωνυμία, η ευκολία με την οποία ο καθείς μπρορεί να πεί το οτιδήποτε, δεν σας εξασφαλίζει, ειδικά όταν κάνετε επεμβάσεις στην περιουσία σας.

Εμπιστευτείτε τον μηχανικό στον οποίον απευθυνθήκατε και δώστε του όλες τις λεπτομέρειες.

Φιλικά

Link to comment
Share on other sites

@sterst

Και εγώ για τα φορολογικά μου πληρώνω έναν συνάδελφο σου για τις υπηρεσίες του και τον εμπιστεύομαι με την διαχείριση της περιουσίας μου (ως έναν βαθμό). Ότι απορία έχω θα του την θέσω, και θα προτιμήσω την γνώμη του από αυτήν του http://www.taxheaven.gr για παράδειγμα!

Καλή συνέχεια στο θέμα σου

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.