Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αλλαγή χρήσης γραφείων σε χώρο άθλησης


Recommended Posts

καλησπέρα!

 

θα ήθελα να ρωτήσω τι δικαιολογητικά χρειάζονται για την αλλαγή χρήσης γιατί έχω ρωτήσει διαφορους στην πολεοδομία και ο καθένας μου λέει το μακρύ του και το κοντό του αντί να μου πει απλά δεν ξέρω!

 

το κτίσμα είναι 142 m2 σε A όροφο, είναι πριν του 55 αλλα έχει και άδεια την οποια ο ιδιοκτητης έψαξε να την βρει στην πολεοδομία αλλα του είπανε ότι έχει χαθεί και του δώσανε χαρτί που λέει ότι υπάρχει αλλα χάθηκε!

ρώτησα την προισταμενη και μου έλεγε ares mares κουκουνάρες του τύπου και τώρα τι να κάνουμε?? πώως που μπλέξαμε!! και κάτι τέτοια!

τι κάνω σε αυτή την περίπτωση?? πως μπορώ να την πιέσω να προχωρήσει???

σας ευχαριστώ!

 

 

Παρατήρηση:

- Τα κεφαλαία απαγορεύονται τόσο στο κείμενο των δημοσιεύσεων όσο και σ' αυτό των τίτλων.

 

- Τα greeklish απαγορεύονται τόσο στο κείμενο των δημοσιεύσεων όσο και σ' αυτό των τίτλων.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum και διορθώστε το μήνυμα σας.

Ευχαριστώ. acnt

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ως χώρο άθλησης, εννοείς γυμναστήριο;

 

Δες εδώ για τα βασικά:

http://www.poleodomia.gov.gr/Default.aspx?tabid=62

 

και εδώ:

http://www.michanikos.gr/showthread.php?t=5468

 

Από εκεί και πέρα, εφόσον σου έδωσε η Πολεοδομία βεβαίωση απώλειας φακέλου, δεν έχεις πρόβλημα. Μην πελαγώνεις. Θα τη βάλεις μέσα στο φάκελο αντί για την άδεια.

Πήγαινε ξανά στην Πολεοδομία και ρώτα με υπομονή και επιμονή για τα απαιτούμενα δικαιολογητικά. Μην τους μπλέκεις με απώλειες αδείας κλπ. Μάθε πρώτα απλά τα δικαιολογητικά. Αν δεις οτι πάλι σε παιδεύουν κάνε και γραπτή αίτηση να σου γνωρίσουν τα απαιτούμενα δικαιολογητικά.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.