Μετάβαση στο περιεχόμενο

Το ECDL AutoCAD αναγωρίζεται στον ΑΣΕΠ;


anitallad

Recommended Posts

Το βιβλίο λέγετε "Auto CAD ο εύκολος τρόπος" των εκδόσεων Δίαυλος.

 

είναι αυτό εδώ http://www.papasotiriou.gr/product.gbook.asp?pfid=513725&prid=202150&deid=11007

 

Εγώ δεν ήξερα καθόλου -κυριολεκτικά καθόλου- autocad προτού ασχοληθώ με αυτό το βιβλίο και το αγόρασα μετά από σύσταση ενός συμφοιτητή μου.

Το βιβλίο καλύπτει γύρω στο 70%-80% από αυτά που εξετάζουν στο ECDL CAD, οπότε ίσως χρειαστεί πολύ μικρό συμπλήρωμα και από κάποιο άλλο βιβλίο.

Στην εξέταση του ECDL CAD εξετάστηκα σε 2D σχέδιο, όχι σε 3D. Aυτή ήταν η ύλη -δεν διάλεγες-.

Το βιβλίο όσον αφορά το 3D κάνει μια απλή εισαγωγή. Πάντως είναι πολύ καλό για να γίνει η αρχή στο autocad. Μέσα από αυτά που έμαθα από το βιβλίο πέρασα όπως είπα εύκολα στο ECDL CAD και το βασικότερο έμαθα να κάνω ηλεκτρολογικά και μηχανολογικά σχέδια σε Η/Υ. -αυτά με χρειάζονται λόγω δουλειάς-

 

Σε τεχνικές εταιρείες ζητάνε γνώση autocad, προσωπικά δεν μου ζήτησαν το ECDL CAD αλλά ζήτησαν γνώση σε autocad και φυσικά δεν το μετάνιωσα που έδωσα εξετάσεις και το πήρα.

 

---------

Υ.Γ. @anitallad μη μου μιλάς στον πληθυντικό, με κάνεις και νιώθω μεγάλος και πίστεψέ με δεν είμαι!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.