Μετάβαση στο περιεχόμενο

Θέλετε η ιδιοκτησία του michanikos.gr να περάσει στα χέρια ενός διαδικτυακού συλλόγου


SIRADRAB

Θέλετε η ιδιοκτησία του michanikos.gr να περάσει στα χέρια εν  

83 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Θέλετε η ιδιοκτησία του michanikos.gr να περάσει στα χέρια εν

    • ΝΑΙ, ιδιοκτήτης να είναι μη κερδοσκοπικός διαδικτυακός σύλλογος
      24
    • ΌΧΙ, να παραμείνει το ιδιοκτησιακό ως έχει
      51
    • ΛΕΥΚΟ
      8


Recommended Posts

τι γράφεις βρε αθεόφοβε ?

Δεν κατάλαβα την ένσταση σου Τεο...

Ο Μαρξ δεν έχει σχέση με κομμουνισμό; Ή μάλλον αντίστροφα;

Μαρξ δεν διαβάζω... Eιναι so passé για τα γούστα μου...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σήμερα διάβασα το ακόλουθο μήνυμα από τον ss_sk και σας δημοσιοποιώ την απάντησή μου αν και το ίδιο ζήτησα να κάνει κι ο ίδιος, επειδή έγινε μπέρδεμα με την σύδεσή μου όταν το έστελνα σ' αυτόν:

 

''Καλησπέρα,

στην ψηφοφορία για το ιδιοκτησιακό του φόρουμ θα ήταν ορθό να βάλουμε μία ημερομηνία λήξης. Μία σκέψη είναι μέχρι τέλος του χρόνου. Ποια είναι η άποψή σου? ''

 

Η απάντησή μου:

Φίλε μου συγνώμη, δεν είχα δει το μήνυμά σου, σήμερα μπήκα.

Η άποψή μου είναι μέχρι το τέλος του επόμενου χρόνου, το 2010. Αυτό γιατί, πρώτον είναι ένα δύσκολο ερώτημα το, περί του ιδιοκτησιακού, και δεύτερον επειδή είναι και πολύ δύσκολη η υλοποίησή του, χρειάζεται και χρόνος αφομοίωσης του προβληματισμού.

Δηλαδή υπάρχει η δυσκολία στο να δημιουργηθεί ένας σύλλογος, το να περάσει μετά η ιδ/σία σ' αυτόν, το ποιός και ποιοί θα είναι οι σκοποί του συλλόγου, το πως θα γίνεται η εναλλαγή των μελών του ώστε να μην μπορούν να είναι πάντα οι ίδιοι κι επομένως δεν κάναμε τίποτα γιατί θα έχουμε μια από τα ίδια, τι ένας τι δέκα οι ιδιοκτήτες κλπ.

 

Αυτή η ρομαντική ιδέα φίλε μου, δηλαδή δημιουργίας συλλόγου-ιδιοκτήτη του φόρουμ-> εργαλείο πίεσης για να βοηθηθεί ο μηχανικός, ήταν το σκεπτικό μου όταν έθεσα το ερώτημα και τίποτα άλλο.

Δεν είχα σκοπό να υφαρπάξω την ιδιοκτησία του engineer και ούτε είχα ποτέ προσωπικά παράπονο, δεν τον ξέρω τον άνθρωπο.

Δεν τίθεται από μέρους μου τουλάχιστον, και θέμα εμπιστοσύνης πρός το πρόσωπό του. Δέχομαι, τις δημόσιες γι αυτό το θέμα τοποθετήσεις του ως ειλικρινείς.

Θα έλεγα ότι, και η όλη διαχείριση του φόρουμ του εκ μέρους του είναι υποδειγματική. Πρόσεξε όμως, είπα, φόρουμ του, όχι φόρουμ μας.

Και μόνο τα επτά (7) τοπογραφικά που στέλνουμε στο δασαρχείο για τον χαρακτηρισμό μιας έκτασης, αν καταφέρναμε σαν σύλλογος να τα κάνουμε έξι (6), θα ήταν κέρδος μας.

Βλέπω όμως και τις δυσκολίες υλοποίησης αυτής της ιδέας, θα μου πείτε ουτοπίας? πέστε το κι έτσι, δεν ζω στα σύννεφα. Άλλο όμως οι δυσκολίες και άλλο το σωστό πνεύμα της ιδέας. Λοιπόν γι αυτό προτείνω η ψηφοφορία-δημοσκόπηση που προκάλεσα να παραμείνει για τουλάχιστον ακόμη ένα χρόνο ώστε να λειτουργεί σαν αιτία προβληματισμού στα μέλη.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.