Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αποστασιόμετρα laser


Recommended Posts

Εγώ χρησιμοποιώ αυτό Stanley TML130i .

Απόλυτα ικανοποιημένος ως προς την τιμή και ακρίβεια ( 100 ευρώ )

Κατανάλωση μπαταριών :  2ΑΑΑ για 4 αποτυπώσεις ΠΕΑ .

Link to comment
Share on other sites

Έχω το GLM150 της BOSCH και είμαι πολύ ικανοποιημένος τόσο από την κατανάλωση ενέργειας του, όσο και από την τιμή που το αγόρασα από e-shop εξωτερικού (- 40% σε σχέση με τις τιμές του skroutz).

 

Τα λοιπά σε pm για όποιον ψάχνεται.

Link to comment
Share on other sites

 οτι μπορείς, μπορείς να πάρεις σήμερα με 149 euro, αποστασιόμετρο bosch είναι εκπληκτικό, μα αυτό είναι εκπληκτικό

Link to comment
Share on other sites

Το Bosch 150 πολυ καλο αλλα ακριβo για μενα.

Το Stanley 130 καλη τιμη αλλα δεν ξερω αν εχει φωτιζομενη οθονη.

Επισης μηπως ειναι καλυτερα να εχει ενσωματωμενη φορτιση?

Edited by gio
Link to comment
Share on other sites

GLM 80 PROF. της BOSCH. Αγορασμένο τέλος του 2011 στα 156,90 ευρώ με ΦΠΑ και 3 χρόνια εγγύηση. Μένω ικανοποιημένος από το αποστασιόμετρο. Σήμερα δεν γνωρίζω αν η τιμή του έχει μειωθεί. 

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Bosch DLE 70 professional εδώ και 3 χρόνια και λειτουργεί απροβλημάτιστα με ήλιο, βροχή ζέστη.

Επίσης πρέπει να άλλαξα μια φορά μπαταρίες πριν κάνα τρίμηνο που σημαίνει ότι 2,5 χρόνια τα βγάζει με το ίδιο σεττάκι και λογική χρήση.

Πρόσφατα έφαγε και 2-3 καλές πτώσεις αλλά άντεξε..

Link to comment
Share on other sites

 

Συμφωνώ με τον gio, επίσης θα ήθελα μια καλή πρόταση, θα ήθελα όμως επιπλέον να μετράει κορφιά στέγης.

 

 

Πάντως συνάδεφε, νομίζω το εικονιζόμενο είναι καλό, απόμια έρευνα στις σελίδες του eshop η τιμή τώρα είναι ευκαιρία και οι δυνατότητες πολύ καλές

 

Jason k όμως δεν ξέρω, ύψη βρίσκει? Εστω ότι είσαι εξωτερικά σε ένα διόροφο με δίρυχτη στέγη, σου βρίσκει το ύψος του χαμηλότερου και ψηλότερου σημείου στέγης ? ...

:)

 

Βρίσκει ύψη μέσω πυθαγορείου θεωρήματος (χρειάζεται βέβαια σταθερό χέρι). Συνήθως χρησιμοποιώ αυτήν τη λειτουργία για να μετρήσω ύψος όμορων κτηρίων κατά την αυτοψία σε ΠΕΑ.

 

Εγώ το χρησιμοποιώ για ΠΕΑ περισσότερο και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

 

 

Έχω το Bosch DLE 70 professional εδώ και 3 χρόνια και λειτουργεί απροβλημάτιστα με ήλιο, βροχή ζέστη.

Επίσης πρέπει να άλλαξα μια φορά μπαταρίες πριν κάνα τρίμηνο που σημαίνει ότι 2,5 χρόνια τα βγάζει με το ίδιο σεττάκι και λογική χρήση.

Πρόσφατα έφαγε και 2-3 καλές πτώσεις αλλά άντεξε..

 

Το συγκεκριμένο είναι εδώ http://www.e-shop.gr/metritis-apostaseon-bosch-pro-dle-70-0601016600-p-TLS.030589 σε προσφορά.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

130 ευρω δεν ειναι προσφορα.... πριν 3-4 χρονια το ειχα παρει 150 ευρω!

 

edit

πριν 5 χρονια το πηρα.... και κατασκευη νοεμβρης του 08

Edited by ckiriako
Link to comment
Share on other sites

Και γω τοτε το ειχα παρει.

Ειναι τιμιο μηχανημα (εκτος και αν εχουν ριξει την ποιοτητα του).

Καλη ειναι η τιμη του και τωρα, διοτι οι νεες σειρες της bosch ειναι αρκετα ακριβοτερες.

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκει ύψη μέσω πυθαγορείου θεωρήματος (χρειάζεται βέβαια σταθερό χέρι).

 

Μέχρι τι απόσταση μπορεί να μετράει ύψη?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.