Μετάβαση στο περιεχόμενο

Στεγανοποίηση γυάλινης πόρτας καταστήματος


xvas

Recommended Posts

συνάδελφοι θα ήθελα τη γνώμη σας.

 

έχω μια περίπτωση ενός καταστήματος που είναι πάνω στην Παραλιακή και το οποίο όποτε βρέχει γίνεται "πισίνα" (έχουν φουσκώσει πατώματα κλπ).

τα νερά γλύφουν τα τζάμια της όψης και περνάνε μέσα από τις σχισμές και τη βάση της γυάλινης πόρτας.

η κατασκευή στέγαστρου δεν βοηθάει πολύ λόγω των έντονων άνέμων, θα πρέπει να βγεί πάρα πολύ έξω ώστε να καλύψει την είσοδο σε ικανοποιητικό βαθμό και οι υπόλοιποι ιδιοκτήτες του κτιρίου διαμαρτύρονται, και επιπλέον πρέπει να έχει και αρκετά μεγάλο πλάτος οπότε έχω και θέμα στήριξης.

 

θέλω να ρωτήσω τα εξής:

1ον) υπάρχει κάποιο λάστιχο (ή άλλο αξεσουάρ) για τις κάθετες πλευρές που να μου επιτρέπει το αμφίδρομο άνοιγμα της πόρτας?

2ον) εκτός από το να αυξήσω την κλίση στη μαρμαροποδιά της πόρτας (που δεν ξέρω και κατά πόσο θα βοηθήσει) υπάρχει άλλη λύση?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

για δες αυτο... ισως σου κάνει http://www.sealsdirect.co.uk/bbCMS/shopping.asp?intDepartmentId=4

Πιστευω πως η σωστη λύση δεν ειναι αλλη απο το να αλλάξεις την πόρτα

εάν παραγγείλεις στειλε μου pm μπορεί να χρειαστώ κ εγω:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.