Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατασκευαστικό ερώτημα: Συνδυασμός πετροβάμβακα - εξηλασμένης


vmanths

Recommended Posts

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα ...

Έχω ένα-δυό μικρά προβληματάκια και δεν ξέρω τι να κάνω!

1)Το διαμέρισμα μου βρίσκεται στον ίδιο όροφο με ένα άλλο όπου η κρεβατοκάμαρα μου είναι μεσοτοιχία με την κουζίνα του διπλανού διαμερίσματος , ο τοίχος αυτός είναι διπλός και υπάρχει και ενδιάμεσα αν θυμάμαι καλά πετροβάμβακας (ή υαλοβάμβακας δεν θυμάμαι καλά).

Παρα ταύτα υπάρχει πρόβλημα με την μεταφορά ήχων...τι προτείνεται για να πετύχω κάτι καλύτερο.

2)Κατα την λειτουργία του κυκλοφορητή θέρμανσης ακούγεται ένα ελαφρύ βουητό μέσα στο διαμέρισμα τι μπορώ να κάνω?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

1) Προσθέτεις από την δική σου πλευρά οδηγούς γυψοσανίδας (προσοχή στις ηχογέφυρες) πετροβάμβακα και διπλή γυψοσανίδα.

2) Μπορεί να χρειάζεται αλλαγή ο κυκλοφορητής

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Αν και πάνε χρόνια από το προηγούμενη μήνυμα, νομίζω δεν υπάρχει λόγος να ανοίξω νέο θέμα.

 

Η επίδραση της υγρασίας στον συντελεστή θερμικής αγωγιμότητας σε θερμομονωτικά προϊόντα πετροβάμβακα

 

Σε γενικές γραμμές, όταν ο πετροβάμβακας πάρει υγρασία μειώνεται η θερμομονωτικής του ικανότητα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.