Μετάβαση στο περιεχόμενο

Να τον σκοτώσω; (Μετακίνηση τριγωνομετρικού)


dgt

Recommended Posts

Μου ετυχε οριοθετηση στο θεσσαλικο καμπο. Διανομη μια χαρα (εχω δει πολυ χειροτερες) με τα τριγωνομετρικα της, τις διαστασεις της κι ολα τα καλα της, ορατοτητα τελεια, τριγωνομετρικο διπλα στο χωραφι μας, με τις μολυβδοσφραγιδες του πανω, αλλα τεσσερα σκοπευμενα, μια χαρα! Στηνω στο βαθρο,παιρνω τα στοιχεια μου, παω γραφειο, τα ριχνω και πανω στον ορθοφωτοχαρτη και γκντουπ! πενηντα μετρα αλλου το χωραφι. Aφου ετριψα τα ματακια μου και εκανα ξανα την εργασια, γιατι λεω δε μπορει, χοντρικο σφαλμα, κατι πληκρολογησα λαθος. Αμ, δε! Ολα σωστα, αυτο εκει...πενηντα τοσα μετρα μακρια απο τη θεση του :-x

Ξαναπαω με το gps χειρος μια βολτα στο τριγωνομετρικο που εστησα μηπως και τα Χ,Υ μου ηταν λαθος...ο πνιγμενος απο τα μαλλια του πιανεται... Τιποτα, με 2 μετρα accuracy καλα ειμαστε...ουτε σχεση με τα 50 plus.Το βαθρο ουτε κουνημενο εδειχνε... Αρχιζω και φορτωνω..:evil:

Και να'σου ο παππους με το τρακτερ...

 

- Τι ψαχνεις και πας πανω κατω ρε παιδι;

 

Τι να του εξηγεις τωρα...

- Τιποτα παππουλη κατι κοιταω στο σημαδι του στρατου εδω...

 

- α, αυτο, ναι...το ειχανε παλια μεσα στο χωραφι αλλα με εμποδιζε και το μετεφερα εδω στην ακρη του δρομου

 

- ..........(τρεμαμενη φωνη) τι εκανες λεει;

 

- το αλλαξα θεση, αλλα το εβαλα οπως ακριβως το ειχαν κι αυτοι, ειναι δεκαπεντε χρονια τωρα

 

- .........

 

- αντε γεια, καλη δουλεια παλληκαρι

 

:confused: τον σκοτωνω ή οχι; :confused:

Link to comment
Share on other sites

λιγο απίθανη η ιστορία μου φαινετε.

πρωτον γιατί το εβαλαν στην μέση του χωραφιού και οχι σε κανένα υψωμα?

δευτερον οταν το εβαλαν -σιγουρα ο παπους καπου τριγύρω θα ηταν και σιγουρα θα εμαθε για την σπουδαιότητα του

τριτον ετσι ευκολα μετατοπίζεται η "ξαναφυτευεται" ενα τριγωνομετρικό και μαλιστα χωρις να είναι εμφανής η μετατόπιση?θελει λεπτομερή και προσεκτική δουλεια,γιατί να την κανει ο παπούς?συνηθως τα πετανε κατω και η τα παρατάνε η τα σερνουν πιο περα.κατεστραμένα τριγωνομετρικά εχω δη

ξαναφυτευμενα οχι-ειναι πολύ δυσκολο

τεταρτον αυτά πρεπει να τοποθετήθηκαν γυρω στο 1977 και ο παπους το πεταξε γυρω στο 1994.17 ετη εκανε να αποφασίσει οτι τον εμποδίζει η θεση του?

Link to comment
Share on other sites

1. Τα μισά τριγωνομετρικά της ΓΥΣ στις πεδιάδες είναι στη μέση των αγροτεμαχίων. Ακόμα κι αν δεν ήταν στη μέση τότε που ιδρύθηκε το δίκτυο, με τους μετέπειτα αναδασμούς στάνταρ θα βρέθηκαν στη μέση των νέων αγροτεμαχίων.

2. Ακόμα και αν ξέρει τη σπουδαιότητά του, πίστεψέ με, δεν του καίγεται καρφί.

3. Όλα γίνονται με ένα καλό τρακτέρ που έχει μπροστά φτυάρι (όπως των φορτωτών)

4. Παρόμοια απάντηση με το 2. Ό,τι του φανεί του λωλοΣτεφανή.

Link to comment
Share on other sites

και το ότι το ομολόγησε αυθόρμητα παράξενο μου φαίνετε-μαλον θα επρεπε να ειχε καποιες ενοχές ωστε να μην το πή στην πρώτη κουβέντα-ασε που αν δεν το είχε σπουδαιολογήσει θα το είχε ξεχάσει μετα τοσα χρόνια οτι το μετακίνησε

Link to comment
Share on other sites

κι ομως κυριοι , συνεβη πριν 2 εβδομαδες

στα περιξ της "νεας" λιμνης Καρλα

εξω απο το χωρίον Στεφανοβικειο

εχω και τα Χ,Υ για οποιον ενδιαφερεται....να παει να του κανει ενα μνημοσυνο του τριγωνομετρικου........

 

εχω δει πεσμενα, κουνημενα αλλα ξαναφυτεμενο, πρωτη φορα..

Link to comment
Share on other sites

...εχω δει πεσμενα, κουνημενα αλλα ξαναφυτεμενο, πρωτη φορα..
Μα ο άνθρωπος, το είπε ξεκάθαρα :smile:
το αλλαξα θεση, αλλα το εβαλα οπως ακριβως το ειχαν κι αυτοι,

 

Ήταν νοικοκύρης, όχι τσαπατσούλης :smile:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.