Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατασκευαστικό ερώτημα: Απορία για τοποθέτηση κουφώματος αλουνινίου


Christopher1982

Recommended Posts

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους!!!

Επιθυμώ να αντικαταστήσω ένα παλιό ξύλινο κούφωμα παραθύρου διαστάσεων υ:1.20m χ π:1.00m με κούφωμα αλουμινίου.Από την μέχρι τώρα έρευνα αγοράς έχω καταλήξει για κούφωμα 2φυλλο ανοιγόμενο χωρίς θερμοδιακοπή σε λευκό χρώμα με ρολό αλουμινίου χωρίς μοτέρ (χειροκίνητο).Το σημείο που θα τοποθετηθεί το κούφωμα έχει διαμορφωθεί από γυψοσανίδα (δεν απαιτείται εργασία αποκατάστασης από την εξαγωγή του παλιού κουφώματος).Η προσφορές που έχω λάβει για πιστοποιημένο προφίλ από διάφορους "επώνυμους" κατασκευαστές κυμαίνονται από 750-850 Ευρώ χωρίς ΦΠΑ, ποσό που μου φαίνεται κάπως "φουσκομένο".Πιστέυετε ότι όντος είναι φουσκομένο ή πρέπει σιγά-σιγά να εξοικιώνομαι με την ιδέα ότι θα δώσω αυτά τα χρήματα? Και ακόμα μια απορία, μήπως πρέπει να ερευνήσω και για μη πιστοποιημένα προφίλ? Θα συμφέρει η τιμή ως προς το αποτέλεσμα?

Ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Γενικά, όταν φέρνουμε συνεργείο για 1 εφαρμογή είναι λογικό να περιμένουμε αυξημένες τιμές σε σχέση με τις τιμές αλουμινίων π.χ. μιάς πολυκατοικίας. Από αυτή την άποψη η υπερτίμηση στην περίπτωσή σου ίσως είναι λογική.

 

Πάντως δεν χάνεις τίποτα να πάρεις και μια 2η προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

εγώ απλά θα σε συμβούλευα να βάλεις θερμοδιακοπτόμενο εκτός αν πρόκειται για αποθήκη

και να πάρεις και άλλες προσφορές

 

μην ξεχνάς να συγκρίνεις όμοια πράγματα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.