Μετάβαση στο περιεχόμενο

Όροι δόμησης για υπαίθριο θέατρο


Recommended Posts

Γεια σας, είμαι νεοδιόριστη μηχανικός και μου έχει ανατεθεί απο την υπηρεσία να βγάλω άδεια για υπαίθριο θέατρο. Γνωρίζει κανείς αν το υπαίθριο θέατρο προσμετράτε στην κάλυψη και στη δόμηση; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Χρυσάκι,

 

αν δεν έχεις κλειστούς ή ημιυπαίθριους χώρους όπως στέγαστρα κιόσκια κλπ. Τίποτα δεν προσμετράται σε δόμηση και κάλυψη. Θα πρέπει να προσέξεις όμως το φυσικό ανάγλυφο του εδάφους όπου οι τελικές διαμορφώσεις σου δεν θα πρέπει να ξεπερνούν το 1,50 μ .

Αν το ξεπερνούν και έχεις και χώρους απο κάτω, θα πρέπει να δείς τους χώρους οι οποίοι ανάλογα μπορεί να μετράνε ή όχι.

Δεν ακούγεται πάντως τραγικό και θα έχεις και την βοήθεια που χρειάζεται απο συναδέλφους και τέτοια αλλά άλλο ένα καομάτι που πρέπει να προσέξεις είναι να μην υπερβείς με τις απαραίτητες διαμορφώσεις τον χώρο που θα απαιτείται για φύτευση, τον μίνιμουμ.

Αυτά, λέω τώρα εγώ με μια πρώτη εκτίμηση που κάνω, ας πουν και οι συναδέλφοι.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.