Καλημέρα σας,
Το προβλημα απλό, η λύση δύσκολη
Εχω ενα οικοπεδο, με τοπογραφικό σε ΕΓΣΑ87. Ολα καλά, όλα ωραία.
Το πρόβλημα είναι πως δεν μπορούμε μετά από 20 χρόνια να εντοπίσουμε τις γωνίες του οικοπέδου στο έδαφος. Αυτό είναι αναγκαίο προκειμένου να γίνουν χωματουργικές εργασίες με σχετική ακρίβεια (να μην ισοπεδώσουμε μαζί και το διπλανό, you know?)
Επειδή είναι σε δύσβατο μέρος, τοπογράφος δεν πάει απλά για να βάλει τέσσερα πασαλάκια. Κατανοητό. Ο ένας δεν έχει διπλή sms για το Hepos, αν κατάλαβα καλά, ο άλλος από Σεπτέμβριο κλπ. Δεν τους παρεξηγώ, ούτε εγώ θα πήγαινα.
Στο Ιντερνετ δεν μπορώ να βρω ενα gps tracker με ΕΓΣΑ, εστω και με ακρίβεια 5μ. να ψευροκάνουμε δουλειά.
Που πρέπει να κοιτάξω; Υπάρχει εναλλακτική;
Ευχαριστώ