Ευχαριστώ πολύ Παύλο !
Το να παραχωρήσω τμήμα της ιδιοκτησίας προς τους δυο δρόμους δεν είναι πρόβλημα.
Ο δεύτερος δρόμος είναι χωματόδρομος και ανοίχτηκε από την κοινότητα με συναίνεση των ιδιοκτητών . Δε νομίζω ότι είναι κάτι επίσημο, όμως έγινε . Επίσης ο δρόμος έχει ΚΑΕΚ σύμφωνα με την ανάρτηση της κτηματογράφησης . Επειδή όμως ο δρόμος αυτός δεν προϋπάρχει του 1985 δε νομίζω ότι προσδίδει οικοδομησιμοτητα στο οικόπεδο καθως δεν υπάρχει καμία επίσημη πράξη διάνοιξης του . Είναι αυτή η χύμα κατάσταση που επικρατεί στα χωριά.
Ομως προβληματίζομαι για το αν αυτό το οικόπεδο είναι οικοδομήσιμο διότι μόνο ο ένας δρόμος προϋπάρχει του 1985, άρα είναι σίγουρα κοινόχρηστος . Άραγε να αρκεί μόνο ο ένας δρόμος ;
Η αδεια που θέλω να βγάλω είναι κατ.3 και δεν γίνεται έλεγχος του Τοπογραφικού, συνεπώς όλη η ευθύνη πέφτει επάνω μου !