Φιλε Βrasco αυτο που φταιει στην Ελλαδα ειναι οτι δεν υπαρχει οργανωση και ελεγχος. Δεν φταιει ο οικοπεδουχος που δεν οριζει τεχνικο συμβουλο. Δεν οριζει τεχνικο συμβουλο για να γλυτωσει χρηματα οπως και ο εργολαβος θα βαλει σκαρτα υλικα για να γλυτωσει κιαυτος εις βαρος του οικοπεδουχου, που περιμενει το διαμερισματακι του, γιατι ετσι κιαλλιως o εργολαβος για πουλημα θα ταχει τα διαμερισματα.Εχει ο κλαδος σας πολλα φυντανια οπως και καθε αλλο επαγγελμα. Δεν γινεται να μιλας απαξιωτικα για τους οικοπεδουχους λεγοντας οτι τους εκατσε κληρονομιά απο το πουθενα ή οτι θελουν περιουσια με μηδεν εξοδα. Ειναι δυνατον?
Εσυ δηλαδη που θα αποκτησεις απο το πουθενα το μεγαλυτερο ποσοστο της οικοδομης και διαμερισματα στα καλύτερα σημεια των αστικων κεντρων? Δεν πιανεται αυτο? Σε παρακαλω! Εισαι και αρκας!
Και εν παση περιπτωσει εδω ειναι το section των ιδιωτων. Μπαινει ο κοσμος και ρωταει κατι που τον απασχολει και περιμενει απαντηση. Δεν γινεται να βγαζει ο καθενας την μιζερια του. Ας κανουν οι admin ενα section για τα παραπονα των μηχανικοεργολαβοκατασκευαστων και ριχτεε εκει την κακια σας.
Ας επανελθω μπας και!! Στην περιπτωση που καποιος απο τους δικαιουχους δεν θελει διαμερισμα αλλα χρηματα, αποζημιωνεται με βαση το ποσοστο του επι του οικοπεδου ή με βαση τι δικαιουται σε τετραγωνικα επι της οικοδομης?Ευχαριστω
Μην κάνετε διαδοχικές δημοσιεύσεις. Για να πραγματοποιήσετε οποιαδήποτε αλλαγή στο περιεχόμενο του κειμένου ή για να συμπληρώσετε το μήνυμα που δημοσιεύσατε, χρησιμοποιείστε την εντολή "Επεξεργασία".
Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής
Γιάννης