Καλησπέρα σε όλους,
Μου ζητήθηκε να εκδώσω ΠΕΑ σε πλήρως αυθαίρετο κτίσμα. Μελετώντας τις αναρτήσεις του παρόντος thread καταλήγω ότι μπορώ να το κάνω καθώς δεν ελέγχεται η νομιμότητα αλλά τα χαρακτηριστικά του κτιρίου σωστά;
Το ερώτημα είναι το εξής, το ακίνητο δηλώνεται στο Ε9 από τον υιό αλλά ο μόνος τίτλος που υφίσταται όπως είναι φυσικό αναφέρει ως ιδιοκτήτη του οικοπέδου τον πατέρα. Στη συγκεκριμένη περίπτωση γνωρίζει κάποιος πως πρέπει να προχωρήσει κανείς; Ποιανού τα στοιχεία θα δηλωθούν στο building cert και σε ποιανού το όνομα θα βγει παράβολο; Έχει τύχει σε κανέναν κάτι αντίστοιχο;
Ευχαριστώ προκαταβολικά για την όποια απάντηση.